Logo Przewdonik Katolicki

Uzdrawiający dotyk Pana

ks. Andrzej Tomalak
Fot.

Jedną z inicjatyw mających pomóc młodzieży w przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 są spotkania ewangelizacyjne zaplanowane pod wspólnym tytułem Dotknij Jezusa. Projekt zrodził się w gronie duszpasterzy rejonu włocławskiego naszej diecezji.

Jedną z inicjatyw mających pomóc młodzieży w przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 są spotkania ewangelizacyjne zaplanowane pod wspólnym tytułem „Dotknij Jezusa”. Projekt zrodził się w gronie duszpasterzy rejonu włocławskiego naszej diecezji.

Celem przedsięwzięcia jest ukazanie dróg, którymi młody człowiek może dojść do wiary; „dotknąć Jezusa” w Bożym słowie, sakramentach, modlitwie i wspólnocie. Do tej pory spotkania odbyły się we włocławskich parafiach: św. Jana Chrzciciela, NMP Królowej Polski, św. Maksymiliana Kolbego. Czwarte, które odbyło się w parafii św. Stanisława BM, poświęcone było uzdrowieniu.

Światu, który wydaje się coraz bardziej obojętny na natchnienia Ducha Świętego, w którym chrześcijanie są tak często ośmieszani, a przecież i szykanowani, prześladowani,  potrzeba duchowego uzdrowienia. Może je dać tylko Jezus, który działa we wspólnocie. On to bowiem powiedział: „Gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich” (Mt 18, 20). „Tam, gdzie gromadzimy się razem na wspólną modlitwę, tam słabnie moc szatana” – powiedział w multimedialnym przesłaniu do młodych zebranych 10 października w kościele św. Stanisława biskup włocławski Wiesław Mering, cytując św. Ignacego Antiocheńskiego, i udzielił błogosławieństwa „na wszystkie dobre owoce tego spotkania”.

Nawiązując do słów ks. bp. Meringa, proboszcz ks. prałat Sławomir Deręgowski powitał ponad 400-osobową grupę młodzieży i licznych duszpasterzy. W tematykę spotkania wprowadziła młodzież z parafii św. Stanisława BM w Bytoniu, która pod kierunkiem ks. Piotra Bruda przygotowała pantomimę Bring me to live (Przywróć mnie do życia). Wykonawcy ukazali dramat walki między dobrem a złem, która toczy się nieustannie w każdym człowieku. Od nas zależy, po której stronie się opowiemy. Pan Jezus, który umarł za nas na krzyżu, pragnie naszego uzdrowienia; jednak musimy Mu na to pozwolić.

Tematykę zniewolenia i uzdrowienia przybliżył słuchaczom ks. Paweł Pokora, diecezjalny egzorcysta i ojciec duchowny WSD we Włocławku. Zachęcał on do odmawiania Różańca, zwłaszcza w trudnych sytuacjach życiowych, uwydatniając rolę Matki Bożej w procesie naszego nawrócenia. Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, w osobistej modlitwie, każdy mógł zawierzyć siebie Jezusowi. W modlitwie wstawienniczej proszono Zbawiciela o łaskę uleczenia zranień, które utrudniają człowiekowi otwarcie się na uzdrawiającą miłość Boga. Duchowe przeżycia uwieńczyła modlitwa w intencji Światowych Dni Młodzieży i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Ostatnim akordem spotkania ewangelizacyjnego były wspólne radosne tańce i śpiewy. Animowała je młodzież z parafii św. Stanisława we Włocławku, z pomocą wikariusza ks. Mateusza Kulińskiego i Jacka Deręgowskiego, organisty.

Już dziś zapraszamy na piąte spotkanie z cyklu „Dotknij Jezusa”, które odbędzie się 14 listopada w parafii Ducha Świętego we Włocławku Michelinie. Myślą przewodnią będzie chrzest. Początek o godz. 19.30.

 

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki