Logo Przewdonik Katolicki

Adwent pożytecznie

Justyna Sowa
Fot.

Czas przygotowania na narodziny Jezusa można dobrze wykorzystać. W tym roku mamy ku temu szczególną okazję powstała nowa inicjatywa.

Czas przygotowania na narodziny Jezusa można dobrze wykorzystać. W tym roku mamy ku temu szczególną okazję – powstała nowa inicjatywa.

 

Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego podejmuje inicjatywę adwentowej modlitwy pod hasłem „Adwent – radosny czas oczekiwania… na każde dziecko”. Wszyscy, którym życie dzieci nie jest obojętne, zaproszeni są do wzięcia w niej udziału.

 

Na czym to polega?

W czasie Adwentu, od 2 do 24 grudnia włącznie, a więc przez 23 dni uczestnicy akcji podejmują codzienną modlitwę w intencji dzieci, które jeszcze się nie narodziły, dzieci, które przyszły już na świat oraz za ich rodziców. To będzie także czas modlitwy o przemianę serc wszystkich tych ludzi, dla których życie dziecka wciąż nie jest wartością bezdyskusyjną.

 

Codziennie inne dziecko

Na każdy z tych 23 dni przewidziane jest spotkanie z dzieckiem, które cierpi na wrodzoną niepełnosprawność lub chorobę. Codziennie poznawać będziemy inne dziecko i jego schorzenie oraz przypatrywać się, jak żyje i co jego choroba oznacza dla rodziny. Jednocześnie każdego z tych dni będziemy modlić się w intencji poznanego dziecka, wszystkich tych, które cierpią na podobne schorzenia, a także tych, które z taką właśnie chorobą dopiero przyjdą na świat, aby zostały przyjęte i były kochane.

 

Tylko 10 minut

Organizatorzy proponują, by w miarę możliwości ta codzienna modlitwa odbywała się przed Najświętszym Sakramentem. Czas, jaki trzeba przeznaczyć na odczytanie rozważania i odmówienie modlitwy to raptem ok. 10 minut dziennie.

Do włączenia się w akcję zachęcane są osoby prywatne oraz wspólnoty parafialne i rodzinne. Niech ta modlitwa przyczynia się także do pogłębiania wzajemnych więzi.

Organizatorzy pragną, aby jak najwięcej osób mogło i chciało włączyć się w tę ważną inicjatywę. Przeżyjmy Adwent pożytecznie.

 

  


 

Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje na www.duchowaadopcjadziecka.wordpress.com.

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki