Logo Przewdonik Katolicki

Pola Lednickie na mapie Polski

Bernadeta Kruszyk
Fot.

W styczniu 2013 roku na mapie Polski pojawi się nowa miejscowość Pola Lednickie, miejsce dorocznych spotkań młodych z Polski i Europy.

 

W styczniu 2013 roku na mapie Polski pojawi się nowa miejscowość – Pola Lednickie, miejsce dorocznych spotkań młodych z Polski i Europy. 

 
Wniosek o urzędowe ustalenie nazwy miejscowości przesłał do Komisji Nazw Miejscowości i Obiektów Fizjograficznych wojewoda wielopolski Piotr Florek. Złożyła go Rada Gminy Kiszkowo z inicjatywy Duszpasterstwa Akademickiego Dominikanów oraz poznańskiego Stowarzyszenia Lednica 2000. Wspomniana komisja wniosek rozpatrzyła pozytywnie.
 
Ważne miejsce
– Uznanie Pól Lednickich za miejscowość to dla nas bardzo ważny akt ukazujący znaczenie tego miejsca zarówno dla Wielkopolski, jak i całego kraju – mówi Franciszek Wołoch, rzecznik prasowy Spotkań Młodych Lednica 2000. – Jest to tym bardziej istotne, że Pola Lednickie to nie tylko miejsce dorocznych spotkań młodych, ale także cel wielu pielgrzymek, miejsce, gdzie odbywają się rekolekcje i wakacyjne obozy dla młodzieży. Lednica to samodzielny organizm, który żyje i rozwija się, pozostając jednocześnie w symbiozie z lokalną społecznością. Decyzja Komisji Nazw Miejscowości i Obiektów Fizjograficznych jest tego potwierdzeniem – dodaje Franciszek Wołoch.
Na miejscowość Pola Lednickie składać się będzie niezamieszkany obszar należący do klasztoru Ojców Dominikanów i Domu Zakonnego Ojców Dominikanów w Poznaniu oraz Stowarzyszenia Lednica 2000, na którym znajduje się Brama III Tysiąclecia. Nowo powstała miejscowość nie będzie stanowiła osobnego obrębu ewidencyjnego i będzie położona na obszarze obrębu ewidencyjnego Imiołki. Należy dodać, że znany jest już temat kolejnego spotkania młodych, które odbędzie się w tym miejscu 1 czerwca 2013 r. Tym razem będzie o ojcostwie – tym boskim i tym ludzkim.
 
Ważny temat
– Będzie o ojcostwie, ponieważ Bóg jest Ojcem, bo wszyscy mamy ojców i większość z nas będzie kiedyś matkami, ojcami, rodzicami. To ważny temat, który pokazuje, że źródłem życia jest sam Pan Bóg – tłumaczy inicjator i organizator lednickich spotkań o. Jan Góra OP. Dodaje również, że temat ojcostwa wydaje się być mało popularny, wręcz marginalizowany, a przecież jest tematem niezwykle ważnym. – Każdy człowiek, który używa rozumu, zastanawia się, co będzie z nim, co on będzie robił, a jeżeli pada pytanie, co przekaże własnym dzieciom, to to stawia nas na baczność – dodaje o. Góra.
Choć do spotkania zostało jeszcze ponad siedem miesięcy, organizatorzy już dziś zachęcają do duchowego przygotowania. Podobnie jak w roku ubiegłym, mają w tym pomóc trzy kroki ku Lednicy. Pierwszy zrobiono 22 października, w dniu bł. Jana Pawła II. Towarzyszyło mu hasło „Bóg jest Ojcem”. Kolejny zaplanowano na 31 stycznia, w dniu św. Tomasza z Akwinu, pod hasłem „Pojednaj się z Ojcem”. Trzeci należy zrobić 19 marca, w dniu św. Józefa, pod hasłem „Masz być ojcem”.
 
 

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki