Logo Przewdonik Katolicki

Już za chwilę, już za moment...MIŁOŚĆ CIĘ ZNAJDZIE?!

PK
Fot.

Coraz mniej dni dzieli nas od XVI spotkania na Polach Lednickich. Trwają już ostatnie przygotowania do wielkiego tegorocznego wydarzenia w obecności młodych z całej Polski i nie tylko. Lednica, której patronką będzie święta siostra Faustyna Kowalska, to wielkie święto wiary, nadziei i miłości u źródeł chrzcielnych Polski.

 

Spotkanie Młodzieży przyniesie odpowiedź na podstawowe pytania o potrzebę najważniejszego daru, jakim człowiek został obdarzony przez Chrystusa. O tym, jakie znaczenie ma Boże Miłosierdzie w życiu chrześcijanina, powiedzą m.in. Roman Kluska,  ojciec Jacek Salij oraz siostry z Łagiewnik. Ich świadectwa pozwolą, jak wierzą organizatorzy, jeszcze bardziej zrozumieć sens mówienia o trochę przestarzałym już, jednak bardzo potrzebnym w codziennym życiu, poczuciu Miłosierdzia, bo jak zaznacza ojciec Jan Góra, pomysłodawca spotkania, „Miłosierdzie to drugie imię miłości, która bierze na klatę problemy drugiego człowieka i która przebacza, a tego nigdy dosyć i wciąż za mało. Trzeba odbudować – jak sugeruje ojciec – pierwotne znaczenie tego pięknego słowa i uświadomić młodzieży, że odkrycie prawdziwej miłości jest szansą na wspaniałe, godne życie”.

 

Z Faustyną

Duża część spotkania zostanie poświęcona jego patronce: świętej siostrze Faustynie Kowalskiej. Młodzież będzie mogła nie tylko ucałować jej relikwie, ale także otrzymać wybór tekstów z jej Dzienniczka, aby wezwanie do miłosiernej miłości towarzyszyło każdemu codzienne, także po zakończeniu Lednicy. 

Mimo że książka będzie niewielkich rozmiarów, to treść w niej zawarta może stać się wspaniałym drogowskazem dla każdego. Nie zabraknie także relacji i świadectw sióstr zakonnych dotyczących życia i nauczania świętej – patronki zgromadzeń.

 

Wybór Chrystusa

Na Lednicy, którą tworzy obecność tysięcy ludzi, bardzo ważnym elementem stanie się także: spotkanie z drugim człowiekiem poprzez rozważanie uczynków miłosiernych względem ciała. Będzie to czas osobistej refleksji każdego pielgrzyma nad życiem dla innych. O godz. 21.30, zwanej „Godziną Jana Pawła II”, po oddaniu czci relikwiom, wszyscy zaśpiewają pieśń Abba, Ojcze w miejscu, w którym co roku przemawiał i błogosławił zgromadzonym – przyjaciel tego miejsca – papież Polak.

Słowa modlitwy Wyboru Chrystusa już po raz szesnasty przypieczętują uczestnictwo w miłości Chrystusowej. Zaraz po wspólnym wyznaniu wiary niebo rozświetli iskra Bożego Miłosierdzia: fajerwerki w kolorach czerwonym i bardzo jasnym (jak na obrazie Jezusa Miłosiernego) będzie można podziwiać z każdego miejsca na polu.

Duża dawka duchowego umocnienia jest na wyciągnięcie ręki! Święto wiary pełnej entuzjazmu i radości już 2 czerwca. Miłość Cię znajdzie. Na Lednicy. Niech Cię tam nie zabraknie!

 


 

Plan spotkania:

– Otwarcie Pól Lednickich: 8.00

– Możliwość spowiedzi: od 10.00

– Godzina Miłosierdzia: 15.00

– Oficjalne rozpoczęcie spotkania: 17.00

– Spotkanie z siostrą Faustyną: 17.30

– Eucharystia: 18.30

– Spotkanie z Jezusem Miłosiernym: 20.30

– Godzina Jana Pawła: 21.37

– Przesłanie Benedykta XVI: 23.30

– Adoracja i przejście przez Bramę-Rybę: 24.30

 

Zabierz ze sobą:

  • przyjaciela,
  • ubiór na każdą pogodę,
  • leki, jeżeli zażywasz,
  • 7 zł na pokrycie kosztów organizacyjnych,
  • entuzjazm i radość.

 

Jeżeli masz wolne miejsce w samochodzie, autobusie, napisz:

wolnemiejsce@lednica2000.pl.

 

Tegorocznymi symbolami spotkania są:

  • wybór tekstów z Dzienniczka,
  • serce z piernika.

 

Więcej informacji na:

www.lednica2000.pl.

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki