Logo Przewdonik Katolicki

Trzy kroki ku Lednicy

Martyna Pluta
Fot.

Miłość Cię znajdzie pod takim hasłem 2 czerwca odbędzie się XVI Spotkanie Młodych LEDNICA 2000. Prowadzeni przez św. s. Faustynę, stawiamy kolejne kroki na drodze przygotowań, by ostatecznie dać się porwać Bożemu Miłosierdziu.

„Miłość Cię znajdzie” – pod takim hasłem 2 czerwca odbędzie się XVI Spotkanie Młodych LEDNICA 2000. Prowadzeni przez św. s. Faustynę, stawiamy kolejne kroki na drodze przygotowań, by ostatecznie dać się porwać Bożemu Miłosierdziu.

 

Droga ku tegorocznej LEDNICY, która tym razem poświęcona będzie Miłosierdziu Bożemu,  wiedzie przez trzy etapy. Składają się na nie spotkania zwoływane za pośrednictwem internetu, a realizowane w lokalnych parafiach i wspólnotach. Pierwsze dwa już za nami. Dostarczyły nam bogactwa treści, a zarazem stały się okazją do wspaniałych rozmów i wymiany osobistych doświadczeń Bożego Miłosierdzia. Teraz z niecierpliwością czekamy na kolejne.

 

Krok pierwszy: czyn

„(…) uczynek miłosierny, jakiegokolwiek będzie on rodzaju” (Dzienniczek, nr 163).

Ten etap podjęliśmy 20 października 2011 r. w dniu św. Jana Kantego, patrona studentów.

Zebraliśmy się, aby wspólnie przeczytać i rozważyć tekst homilii Jana Pawła II z 18.08.2002 r., wygłoszonej na Błoniach Krakowskich o wyobraźni miłosierdzia. 

 

 

Pełne teksty artykułów "Przewodnika Katolickiego" w Internecie ukazują się po 10 dniach od daty wydania drukiem.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki