Logo Przewdonik Katolicki

Wypełniamy deklaracje PIT

PK
Fot.

Początek roku to czas rozliczania się z fiskusem. W tym celu skorzystać można z wielu gotowych programów komputerowych.


 

Coraz częściej roczne deklaracje podatkowe PIT wypełniamy sami, nie korzystając z usług osób trzecich. Zaawansowane, jednocześnie proste w obsłudze, programy komputerowe pozwalają na uzupełnienie formularza, który za pomocą komputera z dostępem do internetu wysyłamy do fiskusa.

 

Gdzie szukać?

Do wypełnienia i wydruku części deklaracji mogą być wykorzystane wersje interaktywne znajdujące się na stronie:  http://e-deklaracje.mf.gov.pl. Za pomocą aplikacji możemy wypełnić oraz wysłać najbardziej popularne PIT-y.

Innym sposobem jest skorzystanie z darmowych programów do wypełniania formularzy PIT oferowanych przez portale tematyczne. Dostępne są one m.in. na stronach internetowych pod adresem www.pit.pl oraz www.podatnik.info.

Programy te pozwalają wykryć błędy w nieodpowiednim uzupełnieniu poszczególnych pozycji formularza. Witryny poświęcone podatkom zawierają również mnóstwo dodatkowych informacji oraz pytań i odpowiedzi dotyczących rozliczeń z Urzędem Skarbowym.

Jeśli wolimy tradycyjnie, odręcznie, wypełnić formularz, możemy go wydrukować ze strony internetowej www.mf.gov.pl. Prócz gotowych druków znajdują się tam broszury informacyjne dotyczące poszczególnych zeznań PIT.

 

Zmiany w 2011r.

W tym roku nie ma większych zmian dotyczących składania rocznych deklaracji podatkowych. Jedna z niewielkich zmian dotyczy terminu korekty zeznania, który został skrócony z dwóch do jednego miesiąca. Uproszczona została forma przekazywania 1 proc. na rzecz organizacji pożytku publicznego (aktualny wykaz dostępny na stronie www.mpips.gov.pl). W deklaracji bowiem wystarczy wpisać tylko numer KRS wybranej organizacji, a nie jak do tej pory  pełną jej nazwę. Zakres ulg podatkowych nie uległ zmianie.

ter

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki