Logo Przewdonik Katolicki

Wstąp do Akademii Rodzinnej

Paweł Piwowarczyk
Fot.

Na początku listopada ruszyła wspaniała inicjatywa dla rodzin. Zajęcia dla dzieci, rodziców i dziadków. Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie wpadł na świetny i konkretny pomysł, z którego nie można nie skorzystać.

 

Do czerwca przyszłego roku organizatorzy Akademii Rodzinnej przewidzieli mnóstwo ciekawych zajęć. Patronem rodzinnego przedsięwzięcia został Jan Paweł II. Ma ono służyć rodzinnej integracji

 

Wspólna i ciekawa droga

Warsztaty z dziennikarstwa i fotografii, zajęcia plastyczne, konsultacje psychologiczne, pedagogiczne, prawne, kurs pierwszej pomocy, a może wypad na narty, nauka żeglowania, jazda na rowerze? To tylko niektóre propozycje przygotowane przez Akademię Rodzinną Jana Pawła II. Zajęcia odbywać się będą przy Centrum Nie lekajcie się! (w Centrum Wolontariatu przy Sanktuarium bł. Jana Pawła II przy ul. Marcika 3 w Krakowie; dojazd od ul. Zakopiańskiej lub Z. Herberta). „Niech nasza droga będzie wspólna” – tymi słowami Jana Pawła II organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału w rodzinnym projekcie.

 

Coś ambitnego i praktycznego

Zjazdy Akademii – zajęcia rekreacyjno-turystyczne odbywać się będą raz w miesiącu od godz. 10 do 14. Dodatkowo, w poniedziałki w godz. 17–19 rodzice i dziadkowie będą mogli korzystać z profesjonalnej pomocy i porady psychologów, pedagogów, wychowawców – w tym samym czasie ich dzieci i wnuki będą pod opieką i wezmą udział w warsztatach tanecznych, plastycznych albo odrobią lekcje. Akademia, której patronuje Jan Paweł II, za cel stawia sobie nie tyle promocję samej osoby Ojca Świętego, bo ta dziś niekoniecznie musi przynieść zamierzony efekt, ile chce propagować pewien styl życia i spędzania wolnego czasu. – Pragniemy, aby w duchu nauki głoszonej przez papieża zaoferować rodzinom coś ambitnego i praktycznego jednocześnie. Chcemy być blisko codziennych i najbardziej przyziemnych problemów rodziców i dzieci i przez to umożliwiać im rozwój osobisty we właściwym dla nich kierunku – mówi o projekcie dyrektorka Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie i inicjatorka powstania Akademii Agata Szuta.

 

 


 

 AKADEMIA RODZINNA Z JANEM PAWŁEM II

Informacje i zapisy: www.idmjp2.pl, akademia.rodzinna@idmjp2.pl, tel: 667 908 076

 

 

 

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki