Logo Przewdonik Katolicki

Nie daj się ukąsić!

PK
Fot.

Uporczywe swędzenie i zaczerwienienie skóry to tylko część objawów, jakie mogą towarzyszyć po ukąszeniu owada. Oto kilka pomysłów, jak uchronić się przed natrętnymi insektami.

 

 

Na rynku dostępnych jest mnóstwo preparatów odstraszających komary, osy i pszczoły. Ten, który wybierzemy, zależy tylko od nas, ponieważ większość z nich bazuje na podobnych składnikach.

 

W domu

W domowym zaciszu najlepiej założyć ochronne moskitiery na okna. Można je nabyć w wielu sklepach z asortymentem gospodarstwa domowego lub też w supermarketach. Przyklejając dookoła ramy okna zawarty w zestawie pasek, z łatwością przyczepimy siatkę. Dostępna jest ona w różnych kolorach.

Bardzo popularne stały się również tzw. elektrofumigatory, czyli wtyczki do kontaktu z zawartością odstraszającego płynu lub wkładu wymiennego. Ich zapach odstrasza komary, natomiast nie jest szkodliwy dla domowników. Podobnie działają specjalne lampy podłączane do prądu. Tu rozróżnić można te, które również mają odstraszać komary, jak i te, które je zabijają.

 

Na świeżym powietrzu

Producenci zadbali także o nasz komfort podczas ogrodowych pikników. W sklepach dostępne są specjalne świeczki, których dym powoduje, że owady nie zbliżają się do stołu. Identycznie działają przeznaczone do tego spirale oraz pochodnie. Najbardziej jednak popularnym zabezpieczeniem przeciw ukąszeniom są preparaty nanoszone bezpośrednio na skórę lub ubranie. Do wyboru mamy żele, spreje i kremy. Warto jednak zaznaczyć, że dzieci powinny używać tylko przeznaczonych dla nich specyfików, najlepiej z apteki.

Nowością na rynku są opaski wydzielające zapach odstraszający owady. Można je nałożyć na nadgarstek lub kostkę. Przeważnie dostępne są w uniwersalnych rozmiarach.

Zarówno na świeżym powietrzu, jak i w domu warto też używać plastrów nasączonych olejkami roślinnymi, które można przykleić nie tylko ubrania, ale i na powierzchnię otaczających nas przedmiotów.

ter

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki