Logo Przewdonik Katolicki

Hołd dla Niepokalanej

Konstanty Miciński
Fot.

Kwiaty i żarliwą modlitwę złożyli u stóp Maryi mieszkańcy Poznania w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.


 

Podobnie jak w latach ubiegłych, 8 grudnia z kościoła pw. św. Małgorzaty na poznańskiej Śródce na Ostrów Tumski przeszła procesja światła ku czci Maryi Niepokalanie Poczętej. Wzięli w niej udział m.in. przedstawiciele ruchów i stowarzyszeń maryjnych, strażacy, harcerze, klerycy, siostry zakonne, duchowieństwo diecezjalne i zakonne oraz poznańscy biskupi pomocniczy. Rozważając różańcowe tajemnice światła, przeszli pod przewodnictwem abp. Stanisława Gądeckiego pod figurę Niepokalanej usytuowanej obok kościoła pw. Najświętszej Maryi Panny. Tam metropolita poznański przekazał strażakom bukiet kwiatów, który za pomocą wysięgnika wozu strażackiego umieścili oni u stóp figury stojącej na cokole kilka metrów nad ziemią.

– O Niepokalanie Poczęta, Twojemu Synowi powierzamy każdego mieszkańca Poznania, naszej archidiecezji, Wielkopolski i całej naszej Ojczyzny – modlił się abp Gądecki na zakończenie procesji światła, zawierzając Maryi także „sprawę życia ludzkiego”. – Spójrz na niezliczone rzesze dzieci, którym nie pozwala się przyjść na świat; na ubogich, którzy zmagają się z trudnościami życia; na kobiety i mężczyzn, ofiary nieludzkiej przemocy; starców i chorych, zabitych przez obojętność albo fałszywą litość – prosił Niepokalaną. Arcybiskup polecił także Bogu za pośrednictwem Maryi zgromadzonych u Jej stóp oraz wszystkich wierzących, modląc się o to, by potrafili przyjmować Ewangelię życia jako ciągle nowy dar oraz otwarcie, z odwagą i miłością głosić ją ludziom naszych czasów.

Poznańskie nabożeństwo, jak podkreślił na koniec abp Gądecki, nawiązywało „do procesji rzymskiej i naszych więzi z Kościołem rzymskim i z samym Ojcem Świętym”, który tego dnia wieczorem modlił się pod statuą Niepokalanej na placu Hiszpańskim w Rzymie.

 


 

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki