Logo Przewdonik Katolicki

Dobre media

PK
Fot.

Wybieraj świadomie to, czego słuchasz, co czytasz i oglądasz.

 

 

Posłuchaj

W eterze tematy społeczno-religijne porusza Radio Plus. Programów religijnych, reporterskich i rozrywkowych można posłuchać na 106,1 FM, a dla internautów na www.radioplus.pl.

Stacja działa od 6 września br. i promuje się hasłem „Radio Plus – Miłego dnia!”. Wcześniej na jej częstotliwości nadawał VOX FM.

 

Poczytaj

Prasa katolicka jest dystrybuowana nie tylko w kioskach i salonikach prasowych, ale też w większości parafii. Dobrym pomysłem na rodzinne popołudnie może być wspólna lektura tygodników: „Przewodnika Katolickiego”, „Niedzieli”, „Źródła” czy „Gościa Niedzielnego”. Co miesiąc ukazuje się dominikański „List”, „Cuda i Łaski Boże” oraz „Nasza Arka”. Informacje z życia diecezji można także znaleźć w „Dzienniku Polskim”.

Z myślą o najmłodszych ukazują się „Mały Przewodnik Katolicki”, „Mały Gość Niedzielny”, „Dominik idzie do I Komunii Świętej” i „Tygodnik dla Najmłodszych Ola i Jaś”.

 

Zobacz

Co piątek od 1993 r. Telewizja Kraków transmituje Mszę św. dla chorych z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. W niedzielę o 7 rano, za pośrednictwem TVP,  można współuczestniczyć we Mszy św., a o 11.50 pomodlić się Anioł Pański. Telewizja Kraków zrealizowała cykl 20 odcinków na temat papieskich odwiedzin w diecezji krakowskiej, tarnowskiej i bielsko-żywieckiej – „Jan Paweł II w Małopolsce”. Wszystkie można zobaczyć na www.tvp.pl. W programie telewizyjnym warto też zwrócić uwagę na program „Wiara i życie”, który emitowany jest w piątek o 16.50 i sobotę o 8.

 

 

Wartościowa konferencja

28 września w godz. od 10 do14.30 w Ignatianum odbędzie się konferencja profilaktyczna pt. „Profilaktyka zintegrowana – teoria i praktyka  zapobiegania  problemom młodzieży”. Adresowana jest ona do dyrektorów, wychowawców, nauczycieli, pełnomocników ds. profilaktyki w gminach, katechetów i duszpasterzy. Celem spotkania jest upowszechnienie wiedzy na temat profilaktyki zintegrowanej i zapoznanie szkół z programem profilaktycznym „Archipelag Skarbów”. Referaty wygłoszą m.in. dr Marek Babik z Ignatianum („Zachowania seksualne młodzieży w szkole – jak reagować”) i dr Szymon Grzelak – twórca programu Archipelag Skarbów.

Udział w konferencji jest płatny. Szczegółowe informacje o zgłoszeniach na www.swiatwartosci.pl.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki