Logo Przewdonik Katolicki

Debata Herbertowska

PK
Fot.

Do 13 listopada w Nowym Jorku trwa Przegląd Twórczości Andrzeja Wajdy, którego organizatorami są Instytut Kultury Polskiej, Lincoln Center Film Society i Anthology Film Archives. Przegląd ten będzie jak dotąd jedyną okazją do obejrzenia przez anglojęzycznych widzów wszystkich pełnometrażowych filmów polskiego reżysera. Dodatkowo wyświetlane będą...

 

Do 13 listopada w Nowym Jorku trwa Przegląd Twórczości Andrzeja Wajdy, którego organizatorami są Instytut Kultury Polskiej, Lincoln Center Film Society i Anthology Film Archives. Przegląd ten będzie jak dotąd jedyną okazją do obejrzenia przez anglojęzycznych widzów wszystkich pełnometrażowych filmów polskiego reżysera. Dodatkowo wyświetlane będą również dwa filmy dokumentalne, w których reżyser podsumowuje swoją twórczość, jednocześnie komentując historię polskiego kina. Równolegle do 28 października zostało zaprezentowanych sześć spektakli teatralnych – adaptacji klasyki literatury od Szekspira do Dostojewskiego w reżyserii Andrzeja Wajdy.

 

 

W dniach od 14-16 listopada w Bielsku-Białej Hałcnów odbędzie się Weekend w Milczeniu organizowany przez siostry serafitki. Hasłem tych nietypowych rekolekcji będą słowa psalmu: „Radowali się z tego, że nastała cisza, i że On przywiódł ich do upragnionej przystani”, „przewodnikami” zaś będą święci Franciszek i Klara.

 

Już od kilku lat, także w Polsce, niezwykle popularne są bary sushi. Niektóre osoby są tak wielkimi wielbicielami, że samodzielnie potrafią przygotować je we własnym domu. Jednak grupa biologów z kalifornijskiego uniwersytetu w Santa Barbara ostrzega, że swojego rodzaju moda na sushi może doprowadzić do upadku rybołówstwa w 2048 roku. Naukowcy pracują nad skuteczną metodą, która w pewien sposób ograniczałaby łowienie pewnych gatunków ryb, przy jednoczesnym zaspokajaniu potrzeb konsumentów. Jednym ze sposobów jest ustalanie określonych limitów łowienia, dzięki którym można zapobiegać wyginięciu najbardziej popularnych ryb.

 

 

 

 

 

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki