Logo Przewdonik Katolicki

Czyż Mesjasz nie miał tego cierpieć, aby wejść do swej chwały?

Szymon Puchalski
Fot.

Podobne pytania zadawali sobie uczniowie zmierzający do Emaus. Jednak nie rozumieli jeszcze, że wszystko, co stało się w Jerozolimie, było najważniejszym wydarzeniem w dziejach ludzkości. Było zbawieniem. Z pomocą przyszedł im sam Chrystus, który tłumaczył im sens śmierci i zmartwychwstania w oparciu o nauczania proroków i pisma. Współcześnie z pomocą przychodzą...

Podobne pytania zadawali sobie uczniowie zmierzający do Emaus. Jednak nie rozumieli jeszcze, że wszystko, co stało się w Jerozolimie, było najważniejszym wydarzeniem w dziejach ludzkości. Było zbawieniem. Z pomocą przyszedł im sam Chrystus, który tłumaczył im sens śmierci i zmartwychwstania w oparciu o nauczania proroków i pisma.

Współcześnie z pomocą przychodzą nam m.in. słowa następcy Chrystusa - Jana Pawła II: „Przyjmując śmierć, Chrystus zwyciężył śmierć; przez swoją śmierć zgładził grzech Adama. Wraz z Jego zwycięstwem nastał dzień naszego odkupienia”.

Uczniowie poznali Jezusa podczas łamania chleba, czyli ofiary Mszy św. Jest to też rada dla nas. Najlepszym sposobem na poznanie Chrystusa i Jego nauki jest modlitwa, a w szczególności jej najdoskonalsza forma, jaką jest Eucharystia.

 

 

Szymon Puchalski

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki