Logo Przewdonik Katolicki

Surfowałeś? teraz płać!

PK
Fot.

Podpisanie przez Benedykta XVI dekretu o heroiczności cnót niespełna siedmioletniej Antonietty Meo otwiera tym samym drogę do wpisania jej w poczet błogosławionych. Nennolina, jak nazywano dziewczynkę w jej rodzinnym domu, urodziła się w1930 roku. W wyniku nieszczęśliwego wypadku, któremu uległa w przedszkolu, doznała bolesnego urazu nogi, który w...

Podpisanie przez Benedykta XVI dekretu o heroiczności cnót niespełna siedmioletniej Antonietty Meo otwiera tym samym drogę do wpisania jej w poczet błogosławionych. „Nennolina”, jak nazywano dziewczynkę w jej rodzinnym domu, urodziła się w1930 roku. W wyniku nieszczęśliwego wypadku, któremu uległa w przedszkolu, doznała bolesnego urazu nogi, który w ostateczności doprowadził do amputacji kończyny. Co zaskakujące, mimo tak młodego wieku nie rozpaczała, przeciwnie, z pisanych przez nią listów wynika, iż całkowicie godziła się z wolą Bożą powtarzając: „fiat voluntas tua”. Antonietta była członkinią Akcji Katolickiej, której członkowie rozpoczęli starania w sprawie rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego już w 1942 r. W 1981 roku Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych anulowała niepisany zakaz beatyfikacji dzieci, które nie zmarły śmiercią męczeńską.

 

„Czy naukowiec może wierzyć w zmartwychwstanie?” – to temat cyklu konferencji, które rozpoczęły się w grudniu na Uniwersytecie św. Andrzeja w Szkocji. Główną celem konferencji jest stworzenie lepszego świata, dzięki m.in. pokonywaniu barier między nauką a religią. Udział w tej konferencji zapowiedzieli najwybitniejsi przedstawiciele tych dwóch pozornie odległych sobie dziedzin. Biskup Tom Wright spodziewa się, iż dzięki tej inicjatywie religia i nauka mogą się wzajemnie wzbogacić.


W Radomiu Komisja ds. Muzyki i Śpiewu Kościelnego Diecezji Radomskiej, przy współpracy z Ośrodkiem Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska”, już po raz szósty organizuje Międzydiecezjalny Festiwal Kolęd i Pastorałek. Eliminacje do finału odbędą się w sześciu miejscach: Radom, Opoczno, Pionki, Skaryszew, Skarżysko-Kamienna. Finał zaś odbędzie się 10 stycznia 2008 roku w sali koncertowej UM w Radomiu przy ul. Żeromskiego 53. Honorowy patronat nad festiwalem objął bp Zygmunt Zimowski. Zwycięzca otrzyma atrakcyjne nagrody.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki