Logo Przewdonik Katolicki

Śpiewać w radości

Adrian Skopiński
Fot.

Na chwałę Boga i dla uczczenia św. Cecylii, patronki muzyki religijnej i śpiewu, 24 listopada w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku odbył się pierwszy Konkurs Piosenki Religijnej. W parafialnym Domu Katolickim, niedawno otwartym i poświęconym przez biskupa włocławskiego Wiesława Alojzego Meringa, zgromadziło się ponad sto osób, pragnących posłuchać piosenek w wykonaniu...

Na chwałę Boga i dla uczczenia św. Cecylii, patronki muzyki religijnej i śpiewu, 24 listopada w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku odbył się pierwszy Konkurs Piosenki Religijnej.

W parafialnym Domu Katolickim, niedawno otwartym i poświęconym przez biskupa włocławskiego Wiesława Alojzego Meringa, zgromadziło się ponad sto osób, pragnących posłuchać piosenek w wykonaniu dzieci i młodzieży. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa oraz gimnazjum i starsi. Pomysłodawcami imprezy byli katecheci pracujący w Gimnazjum nr 2 w Turku. Oni też dbali o przygotowanie wykonawców, sprawiedliwe oceny oraz odpowiedni nastrój podczas konkursu.

Spośród wielu wykonawców jury wyłoniło najlepszych. W młodszej grupie wiekowej laureatką została Marta Majda, drugie miejsce przyznano Magdalenie Maciaszek i Darii Przybyszewskiej, a trzecie zespołowi z klasy Vc SP nr 1 w Turku i Patrykowi Kopczykowi. Wyróżnienia otrzymały: Agnieszka Boczek, Izabela Górka, Marta Buda i Andżelika Mondrachowska. Laureatami w grupie starszych zostali: Adrian Skopiński i Monika Kucner, wyprzedzając Agnieszkę Szymaniak i zdobywców trzeciej nagrody Katarzynę Sztobską i Mateusza Pakułę. Jury wyróżniło Annę Dąbek, Piotra Dzwoniarka, Huberta Janickiego, Nikolę Osińską i Dżesikę Bukowiecką.

Zwycięzcy otrzymali odtwarzacze mp4 i mp3, piękne albumy, śpiewniki, obrazy i słodycze. Dodajmy, że nagrodzono wszystkich uczestników konkursu. I nie były to tzw. nagrody pocieszenia, lecz serdeczna forma podziękowania za występ i wygraną walkę z tremą.

Dziękujemy fundatorowi nagród czyli parafii, z proboszczem ks. Markiem Kasikiem na czele. Na wielką prośbę dzieci i młodzieży, za dwa miesiące w par. NSPJ w Turku odbędzie się konkurs kolęd i pastorałek; już dziś zapraszamy uczniów do sprawdzenia umiejętności wokalnych, a starszych parafian... do przyłączania się do śpiewu z widowni. Wszystkim przyda się rada św. Augustyna: „Ktoś pyta, w jaki sposób można śpiewać Bogu. Śpiewaj Mu, ale śpiewaj dobrze. On nie chce, aby jego uszy były znieważane. Śpiewaj dobrze, bracie... Śpiewaj w radości!”.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki