Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Barbara Sawic
Fot.

Około 800 osób wzięło udział w odbywającym się 27 X w par. św. Barbary w Turku Diecezjalnym Przystanku Jezus. Spotkanie przebiegało pod hasłem Sakrament Chrztu Nowym Życiem z Wody i Ducha Świętego. Katechezę ewangelizacyjną prowadzili misjonarze klaretyni; w koncercie wystąpił Tomasz Żółtko. Uwieńczeniem Przystanku była Msza św. pod przewodnictwem...

» Około 800 osób wzięło udział w odbywającym się 27 X w par. św. Barbary w Turku Diecezjalnym Przystanku Jezus. Spotkanie przebiegało pod hasłem „Sakrament Chrztu – Nowym Życiem z Wody i Ducha Świętego”. Katechezę ewangelizacyjną prowadzili misjonarze klaretyni; w koncercie wystąpił Tomasz Żółtko. Uwieńczeniem Przystanku była Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Wiesława A. Meringa. Kolejny Przystanek Jezus – 1 XII w Zduńskiej Woli, w par. św. Maksymiliana Kolbego.

» 28 X o godz. 17 ks. bp W. Mering uroczyście poświęcił kościół parafialny pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Brzeźnie k. Konina. W Mszy św. uczestniczyło liczne duchowieństwo, wierni z par. Brzeźno i okolicznych parafii. Więcej na ten temat w następnym numerze „Ładu Bożego”.

» W uroczystość Wszystkich Świętych ks. bp Wiesław Mering odprawił w katedrze włocławskiej Eucharystię w intencji wszystkich diecezjan, którzy „od chwili chrztu św. zmierzają i są powołani do świętości”. Na włocławskim cmentarzu komunalnym Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył ks. bp senior Bronisław Dembowski; homilię wygłosił ks. Jarosław Szpolorowski, wicerektor WSD. Po Mszy św. uliczkami cmentarza przeszła procesja z modlitwą wypominkową za wszystkich wiernych zmarłych.

» Na zaproszenie biskupa włocławskiego w diecezji włocławskiej przebywał dostojny gość ze Stolicy Apostolskiej: kard. Zenon Grocholewski, prefekt Kongregacji ds. Wychowania Katolickiego. Wczesnym popołudniem 3 XI ks. kardynał odprawił Mszę św., po czym dokonał otwarcia i poświęcenia kompleksu balneologicznego im. Jana Pawła II w sanatorium „Pod Tężniami” w Ciechocinku. Wieczorem wziął udział w spotkaniu z alumnami i profesorami WSD we Włocławku.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki