Logo Przewdonik Katolicki

VI Dni Kultury Chrześcijańskiej

PK
Fot.

11 i 12 października w Zespole Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku odbywać się będą VI Dni Kultury Chrześcijańskiej. Tradycją stało się łączenie tej aktywności kulturalnej uczniów z przesłaniem Jana Pawła II; wszak Dzień Papieski (w tym roku obchodzony 14 października) koresponduje z Dniami Kultury w Szkole Długosza. Hasłem przewodnim VI Dni Kultury Chrześcijańskiej...

11 i 12 października w Zespole Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku odbywać się będą VI Dni Kultury Chrześcijańskiej. Tradycją stało się łączenie tej aktywności kulturalnej uczniów z przesłaniem Jana Pawła II; wszak Dzień Papieski (w tym roku obchodzony 14 października) koresponduje z Dniami Kultury w Szkole Długosza.

Hasłem przewodnim VI Dni Kultury Chrześcijańskiej staną się słowa Jana Pawła II, zawarte w jego liście do młodych z całego świata (1985 r.): „Nie lękajcie się Miłości, która stawia człowiekowi wymagania”. Zatrzymamy się nad tematyką, która dotyka najtrudniejszych spraw związanych z czystością, prawdziwą miłością, relacjami kobieta-mężczyzna. Współczesna młodzież narażona jest na wiele niebezpieczeństw, które lansuje kultura masowa. Czas gimnazjum i liceum, to jeden z ważniejszych etapów w życiu człowieka; to właśnie wtedy dokonuje się wyborów na całe życie.

Gośćmi specjalnymi DKCh będą eksperci niełatwych tematów: o. Karol Meissner – benedyktyn, lekarz z wykształcenia, autor wielu książek dotyczących rodziny i seksualności człowieka, oraz dr Jacek Pulikowski – wykładowca na Politechnice Poznańskiej, znany z licznych publikacji nt. macierzyństwa i ojcostwa we współczesnym świecie. Jesteśmy przekonani, że młodzież szkoły Długosza, o którą dbamy nie tylko pod względem dydaktycznym, ale i wychowawczym, zyska wiele od obydwu prelegentów, niekwestionowanych autorytetów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodzieży, zwracamy się również do rodziców uczniów. Któż wie lepiej niż oni, ile wysiłku wymaga wychowanie i jak trudno dziś dotrzeć nawet do swoich dzieci! Zapraszamy rodziców i wychowawców na spotkanie otwarte pt. „Odpowiedzialność rodziców za przyszłość dzieci”, które odbędzie się 12 października o godz. 17 w auli ZSK im. ks. Jana Długosza przy ul. Łęgskiej 26. Spotkanie poprowadzi o. Karol Meissner OSB.

ks. dr Jacek Kędzierski
dyrektor ZSK im. ks. Jana Długosza we Włocławku

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki