Logo Przewdonik Katolicki

Szkolenia i warsztaty

PK
Fot.

Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu w partnerstwie z Europejską Grupą Doradczą serdecznie zaprasza do udziału w szkoleniach i warsztatach organizowanych w ramach projektu współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny Krok po wolontariat program pilotażowy dla wykluczonej młodzieży, instytucji i organizacji pozarządowych. Projekt jest realizowany...

Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu w partnerstwie z Europejską Grupą Doradczą serdecznie zaprasza do udziału w szkoleniach i warsztatach organizowanych w ramach projektu współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny „Krok po wolontariat – program pilotażowy dla wykluczonej młodzieży, instytucji i organizacji pozarządowych”.

Projekt jest realizowany w następujących powiatach: poznańskim, wągrowieckim, chodzieskim, pilskim, nowotomyskim, ostrowskim oraz konińskim. Celem projektu jest przeciwdziałanie zjawisku społecznego wykluczenia młodzieży tzw. trudnej poprzez promowanie idei wolontariatu.

Obecnie nabór prowadzony jest na III edycję szkoleń, skierowanych do pracowników instytucji i organizacji pozarządowych, z zakresu:
– ABC III sektora
– strategii promocji i marketingu organizacji
– tworzenia Indywidualnego Programu Wolontarystycznego
– pracy z młodzieżą wykluczoną.

Szkolenia rozpoczną się 10 września i potrwają do 22 września

Terminy szkoleń:
– 10 i 11 września
– 17 i 18 września
– 22 września.

Jednocześnie prowadzona jest rekrutacja dwóch grup młodzieży między 18 a 24 rokiem życia.

Młodzież w ramach projektu:
– odbędzie praktyki wolontarystyczne w poznańskich organizacjach pozarządowych
– będzie uczestniczyła w cyklu zajęć z zakresu: pracy w zespole, wolontariatu oraz wykorzystywania pomocy multimedialnych

Terminy rekrutacji dla 1. grupy:
– 7 września
– lub 14 września

Terminy rekrutacji dla 2. grupy:
– 5 października
– lub 12 października

Po przeprowadzonej rekrutacji zakwalifikowani uczestnicy odbędą praktyki i szkolenia w następujących terminach:
– 1. grupa: 24 – 30 września lub
– 2, grupa: 15 – 21 października

Formularze zgłoszeniowe są dostępne na stronie www.krokpowolontariat.pl, a szczegółów możecie się Państwo dowiedzieć pod numerem infolinii 0 801 308 080.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Centrum Wolontariatu zapewnia wszystkim jego uczestnikom materiały szkoleniowe, pokrycie kosztów przejazdu do i z miejsca szkolenia, wyżywienia podczas szkoleń.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki