Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

PK
Fot.

8 sierpnia. Z okazji 90-lecia powstania I Bydgoskiej Drużyny Harcerskiej, w nurcie świętowania stulecia skautingu, w bydgoskim kościele pw. Świętej Trójcy sprawowano uroczystą Mszę św. Świątynia jest matecznikiem lokalnych skautów 8 sierpnia 1917 roku, w tym właśnie miejscu zebrała się czterdziestoosobowa grupa kandydatów, która zawiązała pierwszą...

» 8 sierpnia. Z okazji 90-lecia powstania I Bydgoskiej Drużyny Harcerskiej, w nurcie świętowania stulecia skautingu, w bydgoskim kościele pw. Świętej Trójcy sprawowano uroczystą Mszę św. Świątynia jest „matecznikiem” lokalnych skautów – 8 sierpnia 1917 roku, w tym właśnie miejscu zebrała się czterdziestoosobowa grupa kandydatów, która zawiązała pierwszą w mieście drużynę harcerską. Drużyna przyjęła imię ks. Stanisława Staszica. Choć polscy harcerze byli szykanowani przez władze pruskie, młodzież nie skapitulowała, ruch stopniowo się rozrastał.

» W pierwszą sobotę września Bractwo Oblatów Świętej Brygidy poprowadzi jednodniową pielgrzymkę pieszą „Od Białej do Czerwonej Róży” – łączącą katedrę – sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości z sanktuarium Matki Bożej Byszewskiej. Pątnicza peregrynacja z Bydgoszczy do Byszewa koło Koronowa rozpocznie się o godzinie 7 uroczystą Eucharystią sprawowaną w katedrze bydgoskiej.

» Najbliższą modlitwą w ramach „Diecezjalnych Spotkań Młodych” będzie Msza odpustowa w bydgoskiej katedrze – w dniu 7 września Początek Eucharystii – godzina 18.

» Osoby dorosłe, które nie przystąpiły dotąd do sakramentu bierzmowania, mają okazję rozpocząć przygotowania duchowe w bydgoskim kościele rektorskim pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Braci Mniejszych Kapucynów przy ulicy Gdańskiej 2. Pierwsza katecheza odbędzie się 12 września o godzinie 19.30. Kandydaci do sakramentu winni okazać świadectwo chrztu. Ojcowie kapucyni prowadzą również katechumenat osób dorosłych – nieochrzczonych.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki