Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Olga Nadskakuła
Fot.

W dniach od 5 do 17 lipca Integracyjna Grupa Osób Niepełnosprawnych Caritas przebywała w Gdyni na wczasorekolekcjach, których organizatorem był diecezjalny duszpasterz osób chorych i niepełnosprawnych ks. Paweł Zalewski. W rekolekcjach w Gdyni udział wzięło 26 osób niepełnosprawnych na wózkach, 18 osób niepełnosprawnych chodzących, 9 kleryków, 42 wolontariuszy (głównie młodzież)....

» W dniach od 5 do 17 lipca Integracyjna Grupa Osób Niepełnosprawnych Caritas przebywała w Gdyni na wczasorekolekcjach, których organizatorem był diecezjalny duszpasterz osób chorych i niepełnosprawnych ks. Paweł Zalewski. W rekolekcjach w Gdyni udział wzięło 26 osób niepełnosprawnych na wózkach, 18 osób niepełnosprawnych chodzących, 9 kleryków, 42 wolontariuszy (głównie młodzież). Tematem rekolekcyjnych rozważań było duszpasterskie hasło roku „Przypatrzcie się bracia powołaniu waszemu”. Oprócz spraw ducha wakacyjny wyjazd obejmował też wypoczynek i rozrywkę. Był czas na rejs statkiem po zatoce, wycieczkę do lunaparku, koncerty, samodzielnie przygotowywane „wieczorki pogodne”.

» 5 sierpnia od godz.15 do 18 w Kujawsko-Dobrzyńskim Parku Etnograficznym w Kłóbce gm. Lubień Kujawski odbędzie się spotkanie folklorystyczne z cyklu „Z życia dawnej wsi”, zatytułowane „Żniwa czas zacząć”. Będzie pokaz prac żniwnych: koszenie kosami, wiązanie snopków, a także innych zajęć gospodarskich związanych z obróbką ziarna. W programie przewidziany jest również pokaz widowiska „Frycowe na Kujawach” w wykonaniu zespołu folklorystycznego „Kujawy Nadwiślańskie” z Lubania. Po raz pierwszy w KDPE wystąpią także zespoły z Kujaw Zachodnich: „Radojewiczanie” z Radojewic oraz Kapela Ludowa „Kujawy” ze Sławska Wielkiego.

» 6 sierpnia z Włocławka wyruszy XIX Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Tegoroczne hasło pielgrzymki brzmi: „Przypatrzcie się bracia powołaniu waszemu”. Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 6.30 Mszą św. w katedrze, sprawowaną pod przewodnictwem bp. Wiesława A. Meringa. Uczestnicy będą mieli do pokonania trasę liczącą około 300 km, która wiedzie m.in. przez: Brześć Kujawski, Izbicę Kujawską, Brdów, Wrzącą Wielką, Koło, Ruszków, Boleszczyn, Skęczniew, Wartę, Charłupię Małą, Ostrówek, Wieluń, Rudniki, Krzepice, Kłobuck, Lgotę. 7 sierpnia pielgrzymowanie rozpocznie grupa z Konina, 8 sierpnia – z Turku, 9 sierpnia – z Dzierżaw. 13 sierpnia w Częstochowie pielgrzymka z Włocławka łączy się z grupami z Konina, Turku i Dzierżaw, by o godzinie 15.30, po ośmiu dniach pielgrzymowania, uroczyście wejść na Jasną Górę.

» Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Turku, pod honorowym patronatem biskupa włocławskiego Wiesława Meringa organizuje I Konkurs Artystyczny im. Teresy Ocieszko pt. „Wakacje z Panem Bogiem”. Celem konkursu jest kreowanie twórczych postaw dzieci oraz ciekawe zagospodarowanie czasu w okresie wolnym od nauki. Prace należy składać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 30 września 2007 roku na adres: Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, pl. Sienkiewicza 5, 62-700 Turek z dopiskiem „Konkurs artystyczny”. Dodatkowe informacje na temat konkursu można uzyskać pod tel. 0 607 604 776, 0 793 003 600, 0 693 954 3348 lub e-mail: civitas@vp.pl. Patroni medialni: „Przewodnik Katolicki – Ład Boży”, Radio Flash – Konin, Telewizja Turek, Tygodnik Spraw Lokalnych „Obserwator”, Portal Internetowy www.konin.LM.pl, „Życie Konina”, „Głos Wielkopolski”, Telewizja Informacyjna TV KONIN.

» W TVP3 rusza nowy program Roberta Tekielego i Mateusza Dzieduszyckiego pt. „Jarmark cudów”. Emisja 8 odcinków będzie miała miejsce w sierpniu (soboty i niedziele) o godz. 21.05- 21.25. Program poświęcony jest tematyce z zakresu wiedzy tajemnej, kontaktów z zaświatami, odmiennych stanów świadomości, opisuje nieznane dotąd, bardzo groźne i rozwijające się zjawisko społeczne. Okazuje się bowiem, że za chwytliwymi hasłami o uzdrawianiu, samorealizacji, doskonaleniu umysłu kryją się manipulacja i duchowe zniewolenie. Pierwsze dwa odcinki poświęcone bioenergoterapii i spirytyzmowi będą emitowane 4 i 5 sierpnia.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki