Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

PK
Fot.

23-25 lipca. Trzydniowa żałoba była wyrazem pamięci i solidarności z polskimi pielgrzymami, którzy powracając z francuskiego sanktuarium maryjnego w La Salette, ulegli katastrofie drogowej. Jak w całym kraju, tak i w naszym regionie, diecezji, flagi państwowe, miejskie, opuszczone zostały do połowy masztów lub spowite czarnym kirem. Odwoływano masowe imprezy rozrywkowe. W diecezjalnych...

» 23-25 lipca. Trzydniowa żałoba była wyrazem pamięci i solidarności z polskimi pielgrzymami, którzy powracając z francuskiego sanktuarium maryjnego w La Salette, ulegli katastrofie drogowej. Jak w całym kraju, tak i w naszym regionie, diecezji, flagi państwowe, miejskie, opuszczone zostały do połowy masztów lub spowite czarnym kirem. Odwoływano masowe imprezy rozrywkowe. W diecezjalnych świątyniach modlono się za dusze blisko trzydziestu śmiertelnych ofiar tragedii pod Grenoble oraz o szybki powrót do zdrowia rannych.

» 24 lipca. Modlitwa kujawsko-pomorskich policjantów była pierwszym punktem wojewódzkich obchodów święta policji. Funkcjonariusze nawiedzili katedrę bydgoską, sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości.

» Trwają Soleckie Wieczory Organowe i Kameralne. Najbliższe koncerty w kościele pw. św. Stanisława BiM w Solcu Kujawskim zaplanowano na 5 i 19 sierpnia. Wystąpią kolejno: sopranistka Marzena Czekała-Michałowska wraz z organistą Jarosławem Tarnawskim, a także organista Michał Wachowiak, schola gregoriańska „Sanctus”. Początek koncertów – godzina 19.

» 23 lipca. „Psalmista Pański powiada, że «miarą ludzkiego życia jest lat siedemdziesiąt, a osiemdziesiąt, gdy mocni jesteśmy». Jeśli obchodzi się 102. urodziny, to tym bardziej widzimy, jak wielka może być łaskawość Boga. […] Niech Dobry Bóg darzy siłami i zdrowiem, które pozwolą doczekać następnych rocznic. Życzenia wspieram swą modlitwą i przesyłam błogosławieństwo” – napisał biskup Jan Tyrawa w specjalnym liście gratulacyjnym, skierowanym do Aleksandra Zujewskiego, świętującego 102. urodziny. Jubilat jest parafianinem bydgoskiej wspólnoty pw. św. Wincentego, której proboszcz także przybył z powinszowaniem. – Jestem wzruszony oznakami pamięci. Zawsze pokładałem nadzieje w Bogu, przez całe swoje długie życie… – powiedział p. Aleksander.
Kolejnej rocznicy swoich urodzin Aleksander Zujewski doczekał w dobrym zdrowiu i rześkości umysłu, który uwielbiał zawsze zajmować m.in. nauką języków obcych. Biegle zna ich siedem: klasyczną łacinę i grekę, angielski, francuski, niemiecki, białoruski i rosyjski. Na zdjęciu: Czytaniu przez jednego z najstarszych diecezjan listu gratulacyjnego od biskupa Jana „asystują”: córka jubilata Regina wraz z prawnuczką Kingą.

» Osoby dorosłe, które nie przystąpiły dotąd do sakramentu bierzmowania, mają okazję rozpocząć wymagane przygotowania w bydgoskim kościele rektorskim pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Braci Mniejszych Kapucynów przy ulicy Gdańskiej 2. Pierwsza katecheza odbędzie się 12 września o godzinie 19.30. Kandydaci do sakramentu winni okazać świadectwo chrztu. Ojcowie kapucyni prowadzą również katechumenat osób dorosłych – nieochrzczonych.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki