Logo Przewdonik Katolicki

Krzyk w obronie życia

ks. Robert Domina
Fot.

Um grito pela vida (Krzyk w obronie życia) pod takim hasłem odbywa się w Brazylii, zakrojona na szeroką skalę, akcja obrony życia nienarodzonych. Zwraca się uwagę, że właśnie tuż po wizycie Ojca Świętego parlament brazylijski chce przegłosować ustawę, na mocy której będzie można powszechnie dokonywać aborcji. Wszyscy, którym leży na sercu obrona życia...

„Um grito pela vida” (Krzyk w obronie życia) – pod takim hasłem odbywa się w Brazylii, zakrojona na szeroką skalę, akcja obrony życia nienarodzonych. Zwraca się uwagę, że właśnie tuż po wizycie Ojca Świętego parlament brazylijski chce przegłosować ustawę, na mocy której będzie można powszechnie dokonywać aborcji.

Wszyscy, którym leży na sercu obrona życia nienarodzonych, jednoczą się, by powiedzieć „nie” dla zbrodni, jaką jest zabijanie nienarodzonych. W kraju zbierane są podpisy, które później zostaną przesłane do parlamentarzystów, by w ten sposób obudzić ich sumienia, a także zwrócić uwagę, że nie są to jakieś pojedyncze głosy, jak często sugerują miejscowe media, ale że jest to dosłownie krzyk narodu, zatroskanego o swoją przyszłość. W obronie życia nienarodzonych organizowane są też marsze milczenia i różnego rodzaju sympozja oraz pogadanki na terenie całego kraju. A wszystko po to, by także w narodzie obudzić ducha jedności wobec tej wielkiej sprawy, jaką jest obrona każdego ludzkiego życia, a szczególnie tego, które samo nie może się jeszcze obronić.

W swoim przesłaniu do wiernych brazylijscy biskupi przypomnieli słowa Chrystusa, który mówi: „Przyszedłem, by wszyscy mieli życie i by mieli je w obfitości” (J 10,10). Hierarchowie zwracają uwagę, że prawo do życia jest prawem każdego człowieka, od poczęcia do jego naturalnej śmierci oraz że to Bóg jest jego dawcą. Ciekawym jest też fakt, że właśnie na te problemy zwracał uwagę Ojciec Święty Benedykt XVI, podczas swojej tegorocznej wizyty apostolskiej na kontynencie południowoamerykańskim.

Tak więc sprawa obrony życia w Brazylii jest wciąż aktualna, a świadczy o tym nauczanie, jakie pozostawił Papież.

Do tego również nawiązują w swoim nauczaniu biskupi Ameryki Łacińskiej oraz akcja podjęta przez brazylijską społeczność, nierzadko żyjącą w niełatwych warunkach, ale zatroskaną o przyszłość swojego narodu, w myśl słów Jana Pawła II: „Naród, który zabija nienarodzonych, jest narodem bez przyszłości”.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki