Logo Przewdonik Katolicki

Coś się kończy, coś się zaczyna

Jolanta Słowińska
Fot.

24 czerwca 2007 r. mieszkańcy parafii Matki Bożej Królowej Polski w Kruszynie przybyli licznie na Mszę św. o godz. 12, aby wspólnie modlić się w intencji odchodzącego na emeryturę proboszcza ks. kan. Zygmunta Walczaka. W Eucharystii, którą sprawował ks. kanonik, uczestniczyli członkowie władz gminnych, poczty sztandarowe i delegacje jednostek OSP działających na terenie gminy Kruszyn,...

24 czerwca 2007 r. mieszkańcy parafii Matki Bożej Królowej Polski w Kruszynie przybyli licznie na Mszę św. o godz. 12, aby wspólnie modlić się w intencji odchodzącego na emeryturę proboszcza ks. kan. Zygmunta Walczaka.

W Eucharystii, którą sprawował ks. kanonik, uczestniczyli członkowie władz gminnych, poczty sztandarowe i delegacje jednostek OSP działających na terenie gminy Kruszyn, jak również Koła Myśliwskiego „Łoś”, członkowie stowarzyszenia „Pro-Kultura” i LZS Kruszyn, uczniowie, nauczyciele i dyrektorzy miejscowej szkoły podstawowej i gimnazjum, zespół teatru dziecięcego „Kruszynka” i zespół folklorystyczny „Kruszynioki”. Oprawę muzyczną liturgii dała Orkiestra Dęta OSP Kruszyn.

Podsumowania 28-letniej pracy duszpasterskiej ks. kan. Zygmunta Walczaka w parafii Kruszyn dokonał dziekan dekanatu brzeskiego ks. prał. Ireneusz Juszczyński. Zarówno ksiądz dziekan, jak i przedstawiciele parafii, organizacji i stowarzyszeń, w ciepłych, serdecznych słowach dziękowali księdzu proboszczowi za owocną posługę kapłańską, za otwarcie na sprawy Boże i ludzkie. Składali życzenia wszelkiej pomyślności, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej. Nie zabrakło tradycyjnego polskiego „Sto lat”, odśpiewanego przez wiernych przy wtórze orkiestry.

W słowie po Komunii św. wzruszony ks. kan. Walczak dziękował wiernym za wspólną pracę dla dobra parafii, za 28 lat wspólnego, zgodnego życia, za modlitwy i Komunię św. w jego intencji. Jako emeryt zamieszka w pobliskim Domu Dobrego Pasterza we Włocławku Michelinie. Obiecał, że będzie nas odwiedzał – wierzymy jego słowom. Zawsze powitamy go w Kruszynie z prawdziwą radością. Wierzymy, że nowy okres życia księdza seniora, długi i pogodny, będzie upływać wśród dobrych, życzliwych i pomocnych ludzi.

*


Na podstawie dekretu biskupa diecezjalnego Wiesława Alojzego Meringa, z dniem 30 czerwca 2007 r. proboszczem parafii Kruszyn został ks. Marek Ziemkiewicz, w latach 1997-1999 proboszcz par. św. Mateusza Apostoła w Świerczynie; 1999-2001 par. św. Mikołaja w Młodojewie (obecnie archidiecezja gnieźnieńska), a od 2001 par. Narodzenia NMP w Chełmnie n. Nerem. Odtąd pod jego przewodnictwem będziemy pogłębiać i umacniać naszą wspólnotę parafialną. Powierzamy się jego duszpasterskiej pieczy i przyjmujemy otwartym sercem.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki