Logo Przewdonik Katolicki

Arturo Mari na emeryturze

PK
Fot.

Studenci Politechniki Poznańskiej zostali zaproszeni na spotkanie z Billem Gatesem, prezesem firmy Microsoft, który jest zainteresowany ich projektem na aplikację komputerową pomagającą w nauce. Istotą programu ma być umożliwienie użytkownikom przesyłanie plików z komputera na komputer, dzięki czemu nawet tysiąc studentów mogłoby rozwiązywać jednocześnie jedno zadanie....

Studenci Politechniki Poznańskiej zostali zaproszeni na spotkanie z Billem Gatesem, prezesem firmy Microsoft, który jest zainteresowany ich projektem na aplikację komputerową pomagającą w nauce. Istotą programu ma być umożliwienie użytkownikom przesyłanie plików z komputera na komputer, dzięki czemu nawet tysiąc studentów mogłoby rozwiązywać jednocześnie jedno zadanie.


Profesor Ehud Necera z Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie odnalazł grobowiec, w którym pochowano króla Judei Heroda. Według Ewangelii św. Mateusza rozkazał on dokonać rzezi niewiniątek. Grobowiec znajduje się  w dawnym Herodium, położonym 12 km od Jerozolimy.  


Szwajcaria może poszczycić się najdłuższym lądowym tunelem na świecie. Wybudowano go w ciągu ośmiu lat i pochłonął 4,3 mld franków szwajcarskich. Dzięki tunelowi podróż w pociągach kursujących pomiędzy Włochami a Niemcami skróci się o ponad godzinę. Dopuszczalna prędkość jazdy w tunelu dla pociągów towarowych wynosi 160 km na godzinę, natomiast pociągi pasażerskie mogą osiągać prędkość 250 km na godzinę. Szwajcarski tunel pobił dotychczasowy rekord długości - 26,5 km - należący do japońskiego tunelu Hakkoda.

 

 

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki