Logo Przewdonik Katolicki

Komunikat Kurii Diecezjalnej

PK
Fot.

Biskup Jan Tyrawa dokonał następujących zmian personalnych wśród duchowieństwa diecezji bydgoskiej 1. Przyjął rezygnacje z obowiązków proboszczowskich: Ks. Stefan BRYLL z dniem 25 czerwca 2007 r. został zwolniony z obowiązków proboszcza w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Bydgoszczy i przeszedł na emeryturę. Ks. Narcyz WOJNOWSKI z dniem 25 czerwca 2007 r. został zwolniony...

Biskup Jan Tyrawa dokonał następujących zmian personalnych wśród duchowieństwa diecezji bydgoskiej

1. Przyjął rezygnacje z obowiązków proboszczowskich:

Ks. Stefan BRYLL
z dniem 25 czerwca 2007 r. został zwolniony z obowiązków proboszcza w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Bydgoszczy i przeszedł na emeryturę.
Ks. Narcyz WOJNOWSKI z dniem 25 czerwca 2007 r. został zwolniony z obowiązków proboszcza w parafii pw. św. Stanisława B i M w Bydgoszczy i przeszedł na emeryturę.
Ks. Tadeusz ZABŁOCKI z dniem 25 czerwca 2007 r. został zwolniony z obowiązków proboszcza w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Solcu Kujawskim i przeszedł na emeryturę.

2. Zmiany proboszczowskie:

Ks. Jarosław ANTKOWIAK
z dniem 25 czerwca 2007 r. został zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Trójcy Świętej w Bydgoszczy i mianowany proboszczem parafii pw. bł. Czesława w Śmielinie.
Ks. Grzegorz FABISZAK z dniem 25 czerwca 2007 r. został zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Mikołaja w Łabiszynie i mianowany proboszczem parafii pw. Trójcy Świętej w Głubczynie.
Ks. Arkadiusz KALINOWSKI z dniem 25 czerwca 2007 r. został zwolniony z obowiązków proboszcza parafii pw. św. Marii Magdaleny w Wąwelnie i mianowany proboszczem parafii pw. św. św. Piotra i Pawła w Złotowie.
Ks. Roman KNEBLEWSKI z dniem 25 czerwca 2007 r. został zwolniony z obowiązków proboszcza parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Miasteczku Krajeńskim i mianowany proboszczem parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Solcu Kujawskim.
Ks. Jacek PAWLECZYK z dniem 25 czerwca 2007 r. został zwolniony z obowiązków proboszcza parafii pw. św. św. Piotra i Pawła w Złotowie i mianowany proboszczem parafii pw. św. Marii Magdaleny w Wąwelnie.
Ks. Grzegorz ROMAN z dniem 25 czerwca 2007 r. został zwolniony z obowiązków proboszcza parafii pw. bł. Czesława w Śmielinie i mianowany proboszczem parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Bydgoszczy.
Ks. Ryszard STAWIARZ z dniem 25 czerwca 2007 r. został zwolniony z obowiązków proboszcza parafii pw. Świętej Trójcy w Głubczynie i mianowany proboszczem parafii pw. św. Małgorzaty w Chojnie.
Ks. Czesław ULIŃSKI z dniem 25 czerwca 2007 r. został zwolniony z obowiązków proboszcza parafii pw. św. Małgorzaty w Chojnie i mianowany proboszczem parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Miasteczku Krajeńskim.
Ks. Janusz TUSK z dniem 25 czerwca 2007 r. został mianowany proboszczem parafii pw. św. Stanisława B i M w Bydgoszczy

3. Nominacje neoprezbiterów:

Ks. Marek KUSY
z dniem 25 czerwca 2007 r. mianowany wikariuszem w parafii pw. Matki Boskiej Bolesnej w Paterku.
Ks. Wojciech PISKORZ z dniem 25 czerwca 2007 r. mianowany wikariuszem w parafii pw .Wniebowzięcia NMP i śś. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Więcborku.
Ks. Robert SZCZEPAŃSKI z dniem 25 czerwca 2007 r. mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Marcina w Szubinie.
Ks. Marcin ŚWIDERSKI z dniem 25 czerwca 2007 r. mianowany wikariuszem w parafii pw św. Anny w Krajence.

4. Zmiany wikariuszowskie:

Ks. Krzysztof BUDA
z dniem 25 czerwca 2007 r. zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Bartłomieja Ap. w Sępólnie Krajeńskim i mianowany wikariuszem parafii pw. Trójcy Świętej w Bydgoszczy.
Ks. Andrzej CZERWIŃSKI z dniem 25 czerwca 2007 r. zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Wniebowzięcia NMP i św. św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Więcborku i mianowany wikariuszem parafii pw. Opatrzności Bożej w Bydgoszczy.
Ks. Jarosław CZULIŃSKI z dniem 25 czerwca 2007 r. zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Opatrzności Bożej w Bydgoszczy i mianowany wikariuszem parafii pw. MB Częstochowskiej w Bydgoszczy.
Ks. Waldemar ĆWIK z dniem 25 czerwca 2007 r. zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Stanisława B i M w Bydgoszczy i mianowany wikariuszem parafii pw. Wojciecha w Sadkach.
Ks. Tomasz DADEK z dniem 25 czerwca 2007 r. zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Bartłomieja Ap. w Sępólnie Krajeńskim i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy.
Ks. Tomasz DAJCZAK z dniem 25 czerwca 2007 r. zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Szubinie i mianowany wikariuszem parafii pw. Świętej Trójcy w Łobżenicy.
Ks. Szymon GOŁOTA z dniem 25 czerwca 2007 r. zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Świętych Polskich Braci Męczennikóww Bydgoszczy i skierowany na kontynuację studiów z psychologii na UKSW w Warszawie, a zarazem do pomocy duszpasterskiej w parafii św. Stanisława B i M w Bydgoszczy.
Ks. Krzysztof DANOWSKI z dniem 25 czerwca 2007 r. zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. MB Królowej Męczenników w Bydgoszczy i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Bartłomieja Ap. w Sępólnie Krajeńskim.
Ks. Ireneusz KALACZYŃSKI z dniem 25 czerwca 2007 r. zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Trójcy Świętej w Łobżenicy i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Kazimierza w Łochowie z zadaniem zorganizowania ośrodka duszpasterskiego w Murowańcu.
Ks. Rafał KARWICKI z dniem 25 czerwca 2007 r. zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Wojciecha w Sadkach i mianowany wikariuszem parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy.
Ks. Paweł KOWALSKI z dniem 25 czerwca 2007 r. zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. MB Nieustającej Pomocy w Bydgoszczy i mianowany wikariuszem parafii pw. bł. Michała Kozala B i M w Bydgoszczy.
Ks. Tadeusz ŁUCZYK z dniem 25 czerwca 2007 r. zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Przemienienia Pańskiego w Bydgoszczy i mianowany wikariuszem parafii pw. Bożego Ciała w Bydgoszczy.
Ks. Piotr MLECZEK z dniem 25 czerwca 2007 r. zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Bydgoszczy i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Mikołaja w Łabiszynie.
Ks. Paweł POLCYN z dniem 25 czerwca 2007 r. zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. bł. Michała Kozala B i M w Bydgoszczy i mianowany wikariuszem parafii pw. MB Nieustającej Pomocy w Bydgoszczy.
Ks. Maciej RESZEL z dniem 25 czerwca 2007 r. zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Matki Boskiej Bolesnej w Paterku i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Mateusza w Bydgoszczy.
Ks. Ronald RUKS z dniem 25 czerwca 2007 r. zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy i mianowany wikariuszem pw. św. Bartłomieja Ap. w Sępólnie Krajeńskim.
Ks. Maciej SZWANKOWSKI z dniem 25 czerwca 2007 r. zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Trójcy Świętej w Łobżenicy i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Stanisława B i M w Solcu Kujawskim.
Ks. Ryszard SZYMKOWIAK z dniem 25 czerwca 2007 r. zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Anny w Krajence i mianowany wikariuszem parafii pw. MB Królowej Męczenników w Bydgoszczy.
Ks. Jarosław ŚCIERASZEWSKI z dniem 25 czerwca 2007 r. zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. św. Piotra i Pawła w Złotowie i mianowany wikariuszem parafii Miłosierdzia Bożego w Bydgoszczy.
Ks. Janusz TOMCZAK z dniem 1 września 2007 r. zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Mateusza w Bydgoszczy i mianowany kapelanem w Regionalnym Centrum Onkologii w Bydgoszczy.
Ks. Bartosz WOJTASZEK z dniem 25 czerwca 2007 r. zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. MB Częstochowskiej i mianowany wikariuszem parafii pw. Trójcy. Świętej w Łobżenicy.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki