Logo Przewdonik Katolicki

Komunikat Kurii Diecezjalnej

PK
Fot.

Biskup Jan Tyrawa dokonał następujących zmian personalnych wśród duchowieństwa diecezji bydgoskiej 1. Przyjął rezygnacje z obowiązków proboszczowskich: Ks. Stefan BRYLL z dniem 25 czerwca 2007 r. został zwolniony z obowiązków proboszcza w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Bydgoszczy i przeszedł na emeryturę. Ks. Narcyz WOJNOWSKI z dniem 25 czerwca 2007 r. został zwolniony...

Biskup Jan Tyrawa dokonał następujących zmian personalnych wśród duchowieństwa diecezji bydgoskiej

1. Przyjął rezygnacje z obowiązków proboszczowskich:

Ks. Stefan BRYLL
z dniem 25 czerwca 2007 r. został zwolniony z obowiązków proboszcza w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Bydgoszczy i przeszedł na emeryturę.
Ks. Narcyz WOJNOWSKI z dniem 25 czerwca 2007 r. został zwolniony z obowiązków proboszcza w parafii pw. św. Stanisława B i M w Bydgoszczy i przeszedł na emeryturę.
Ks. Tadeusz ZABŁOCKI z dniem 25 czerwca 2007 r. został zwolniony z obowiązków proboszcza w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Solcu Kujawskim i przeszedł na emeryturę.

2. Zmiany proboszczowskie:

Ks. Jarosław ANTKOWIAK
z dniem 25 czerwca 2007 r. został zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Trójcy Świętej w Bydgoszczy i mianowany proboszczem parafii pw. bł. Czesława w Śmielinie.
Ks. Grzegorz FABISZAK z dniem 25 czerwca 2007 r. został zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Mikołaja w Łabiszynie i mianowany proboszczem parafii pw. Trójcy Świętej w Głubczynie.
Ks. Arkadiusz KALINOWSKI z dniem 25 czerwca 2007 r. został zwolniony z obowiązków proboszcza parafii pw. św. Marii Magdaleny w Wąwelnie i mianowany proboszczem parafii pw. św. św. Piotra i Pawła w Złotowie.
Ks. Roman KNEBLEWSKI z dniem 25 czerwca 2007 r. został zwolniony z obowiązków proboszcza parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Miasteczku Krajeńskim i mianowany proboszczem parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Solcu Kujawskim.
Ks. Jacek PAWLECZYK z dniem 25 czerwca 2007 r. został zwolniony z obowiązków proboszcza parafii pw. św. św. Piotra i Pawła w Złotowie i mianowany proboszczem parafii pw. św. Marii Magdaleny w Wąwelnie.
Ks. Grzegorz ROMAN z dniem 25 czerwca 2007 r. został zwolniony z obowiązków proboszcza parafii pw. bł. Czesława w Śmielinie i mianowany proboszczem parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Bydgoszczy.
Ks. Ryszard STAWIARZ z dniem 25 czerwca 2007 r. został zwolniony z obowiązków proboszcza parafii pw. Świętej Trójcy w Głubczynie i mianowany proboszczem parafii pw. św. Małgorzaty w Chojnie.
Ks. Czesław ULIŃSKI z dniem 25 czerwca 2007 r. został zwolniony z obowiązków proboszcza parafii pw. św. Małgorzaty w Chojnie i mianowany proboszczem parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Miasteczku Krajeńskim.
Ks. Janusz TUSK z dniem 25 czerwca 2007 r. został mianowany proboszczem parafii pw. św. Stanisława B i M w Bydgoszczy

3. Nominacje neoprezbiterów:

Ks. Marek KUSY
z dniem 25 czerwca 2007 r. mianowany wikariuszem w parafii pw. Matki Boskiej Bolesnej w Paterku.
Ks. Wojciech PISKORZ z dniem 25 czerwca 2007 r. mianowany wikariuszem w parafii pw .Wniebowzięcia NMP i śś. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Więcborku.
Ks. Robert SZCZEPAŃSKI z dniem 25 czerwca 2007 r. mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Marcina w Szubinie.
Ks. Marcin ŚWIDERSKI z dniem 25 czerwca 2007 r. mianowany wikariuszem w parafii pw św. Anny w Krajence.

4. Zmiany wikariuszowskie:

Ks. Krzysztof BUDA
z dniem 25 czerwca 2007 r. zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Bartłomieja Ap. w Sępólnie Krajeńskim i mianowany wikariuszem parafii pw. Trójcy Świętej w Bydgoszczy.
Ks. Andrzej CZERWIŃSKI z dniem 25 czerwca 2007 r. zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Wniebowzięcia NMP i św. św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Więcborku i mianowany wikariuszem parafii pw. Opatrzności Bożej w Bydgoszczy.
Ks. Jarosław CZULIŃSKI z dniem 25 czerwca 2007 r. zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Opatrzności Bożej w Bydgoszczy i mianowany wikariuszem parafii pw. MB Częstochowskiej w Bydgoszczy.
Ks. Waldemar ĆWIK z dniem 25 czerwca 2007 r. zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Stanisława B i M w Bydgoszczy i mianowany wikariuszem parafii pw. Wojciecha w Sadkach.
Ks. Tomasz DADEK z dniem 25 czerwca 2007 r. zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Bartłomieja Ap. w Sępólnie Krajeńskim i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy.
Ks. Tomasz DAJCZAK z dniem 25 czerwca 2007 r. zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Szubinie i mianowany wikariuszem parafii pw. Świętej Trójcy w Łobżenicy.
Ks. Szymon GOŁOTA z dniem 25 czerwca 2007 r. zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Świętych Polskich Braci Męczennikóww Bydgoszczy i skierowany na kontynuację studiów z psychologii na UKSW w Warszawie, a zarazem do pomocy duszpasterskiej w parafii św. Stanisława B i M w Bydgoszczy.
Ks. Krzysztof DANOWSKI z dniem 25 czerwca 2007 r. zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. MB Królowej Męczenników w Bydgoszczy i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Bartłomieja Ap. w Sępólnie Krajeńskim.
Ks. Ireneusz KALACZYŃSKI z dniem 25 czerwca 2007 r. zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Trójcy Świętej w Łobżenicy i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Kazimierza w Łochowie z zadaniem zorganizowania ośrodka duszpasterskiego w Murowańcu.
Ks. Rafał KARWICKI z dniem 25 czerwca 2007 r. zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Wojciecha w Sadkach i mianowany wikariuszem parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy.
Ks. Paweł KOWALSKI z dniem 25 czerwca 2007 r. zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. MB Nieustającej Pomocy w Bydgoszczy i mianowany wikariuszem parafii pw. bł. Michała Kozala B i M w Bydgoszczy.
Ks. Tadeusz ŁUCZYK z dniem 25 czerwca 2007 r. zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Przemienienia Pańskiego w Bydgoszczy i mianowany wikariuszem parafii pw. Bożego Ciała w Bydgoszczy.
Ks. Piotr MLECZEK z dniem 25 czerwca 2007 r. zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Bydgoszczy i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Mikołaja w Łabiszynie.
Ks. Paweł POLCYN z dniem 25 czerwca 2007 r. zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. bł. Michała Kozala B i M w Bydgoszczy i mianowany wikariuszem parafii pw. MB Nieustającej Pomocy w Bydgoszczy.
Ks. Maciej RESZEL z dniem 25 czerwca 2007 r. zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Matki Boskiej Bolesnej w Paterku i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Mateusza w Bydgoszczy.
Ks. Ronald RUKS z dniem 25 czerwca 2007 r. zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy i mianowany wikariuszem pw. św. Bartłomieja Ap. w Sępólnie Krajeńskim.
Ks. Maciej SZWANKOWSKI z dniem 25 czerwca 2007 r. zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Trójcy Świętej w Łobżenicy i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Stanisława B i M w Solcu Kujawskim.
Ks. Ryszard SZYMKOWIAK z dniem 25 czerwca 2007 r. zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Anny w Krajence i mianowany wikariuszem parafii pw. MB Królowej Męczenników w Bydgoszczy.
Ks. Jarosław ŚCIERASZEWSKI z dniem 25 czerwca 2007 r. zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. św. Piotra i Pawła w Złotowie i mianowany wikariuszem parafii Miłosierdzia Bożego w Bydgoszczy.
Ks. Janusz TOMCZAK z dniem 1 września 2007 r. zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Mateusza w Bydgoszczy i mianowany kapelanem w Regionalnym Centrum Onkologii w Bydgoszczy.
Ks. Bartosz WOJTASZEK z dniem 25 czerwca 2007 r. zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. MB Częstochowskiej i mianowany wikariuszem parafii pw. Trójcy. Świętej w Łobżenicy.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki

;clickControlParams[onclick_param_l]=onclick_value_l;clickControlParams[onclick_param_v]=onclick_value_v;function setRlsAmount(){cafEl.forEach(function(part,index){if(cafEl[index].meta.layoutTypes.indexOf(dto.contentType)!==-1&&cafEl[index].caf.type==="relatedsearch"){cafEl[index].caf.number=dto.numberRelatedLinks}})}function addClickTrackUrl(cafObject){let params=Object.keys(clickControlParams).map(function(key){return encodeURIComponent(key)+"="+encodeURIComponent(clickControlParams[key])}).join("&");let parkingClickTrack="//"+dto.clickControlHost+"/search/cc.php?"+params;if(dto.clickTrack.length>0){dto.clickTrack.forEach(function(part,index){this[index]=encodeURI(this[index])},dto.clickTrack);cafObject.clicktrackUrl=[parkingClickTrack].concat(dto.clickTrack)}else{cafObject.clicktrackUrl=parkingClickTrack}}pageOptions.pageLoadedCallback=function(requestAccepted,status){let fb_add_params="";function isAdultStatusCallbackRequired(){if(!("adult"in status)){return false}if(ds===false&&status.adult===true){return true}if(ds===true&&status.adult===false){return true}return false}function isErrorCodeCallbackRequired(){if(!("error_code"in status)){return false}if(isAdultStatusCallbackRequired()&&26===status.error_code){return false}return true}if(isAdultStatusCallbackRequired()){fb_add_params+="&as="+status.adult+"&gc="+status.client}if(isErrorCodeCallbackRequired()){fb_add_params+="&ec="+parseInt(status.error_code)}if(fb_add_params.length===0||fb_token.length===0){return}let request=new XMLHttpRequest;request.open("GET",fb+fb_token+fb_add_params,true);request.send()};function collectCafObjects(){let cafObjects=[pageOptions];cafEl.forEach(function(part,index){if(cafEl[index].meta.layoutTypes.indexOf(tlt)===-1){return}if(cafEl[index].caf.type==="ads"){addClickTrackUrl(cafEl[index].caf);cafEl[index].caf.number=noAds}pdto.caf.uiOptimize=dto.uiOptimize;if(cafEl[index].caf.type==="relatedsearch"&&dto.rls.length>0){return}if(cafEl[index].caf.type==="searchbox"&&dsb===false){return}cafObjects.push(cafEl[index].caf)});return cafObjects}function appendCafRls(){if(dto.rls.length<=0){return}let start=0;let cafRlObjects=[pdto.caf];cafEl.forEach(function(part,index){if(cafEl[index].meta.layoutTypes.indexOf(dto.contentType)!==-1&&cafEl[index].caf.type==="relatedsearch"){let stop=start+cafEl[index].caf.number;let terms=[];for(var i=start;idto.rls.length-1){break}terms[i]=dto.rls[i].term;start=i+1}cafEl[index].caf.terms=terms.join(",");cafEl[index].caf.optimizeTerms=false;cafRlObjects.push(cafEl[index].caf)}});createCaf.apply(this,cafRlObjects)}if(typeof google!=="undefined"){window.createCaf=function(){function F(args){return google.ads.domains.Caf.apply(this,args)}F.prototype=google.ads.domains.Caf.prototype;return function(){return new F(arguments)}}();setRlsAmount();if(dto.advt===1&&dto.contentType!==2&&dto.contentType!==3){appendCafRls()}let cafObjects=collectCafObjects();if(cafObjects.length>1){createCaf.apply(this,cafObjects)}}})();if(dto.tsc){var request=new XMLHttpRequest;request.open("GET",dto.pu+"/search/tsc.php?"+dto.tscQs);request.send()}var $parkModalButton=document.getElementById("cookie-modal-open");var $parkModalCloseButton=document.getElementById("cookie-modal-close");var $parkModal=document.getElementById("cookie-modal-window");var $parkCookieMessage=document.getElementById("cookie-message");var $parkThirdPartyCookieCheckbox=document.getElementById("third-party-cookie-checkbox");var $parkAcceptAllCookiesButton=document.getElementById("accept-all-cookies-btn");var executeTrackingPixel=function(trigger){if(trigger===true&&typeof pxTracking==="function"){pxTracking()}};var getCookieExpirationTime=function(){var d=new Date;d.setTime(d.getTime()+7*24*60*60*1e3);return d.toUTCString()};var saveParkingCookie=function(statisticsCookie){var cookieConsent={necessary:true,statistics:statisticsCookie,version:1,timestamp:(new Date).getTime()};document.cookie="CookieConsent="+JSON.stringify(cookieConsent)+";expires="+getCookieExpirationTime()};if($parkModalButton!=null){$parkModalButton.onclick=function(e){$parkModal.classList.remove("disabled")}}if($parkModalCloseButton!=null){$parkModalCloseButton.onclick=function(e){$parkModal.classList.add("disabled");$parkCookieMessage.classList.add("disabled");saveParkingCookie($parkThirdPartyCookieCheckbox.checked);executeTrackingPixel($parkThirdPartyCookieCheckbox.checked)}}if($parkAcceptAllCookiesButton!=null){$parkAcceptAllCookiesButton.onclick=function(){$parkCookieMessage.classList.add("disabled");saveParkingCookie(true);executeTrackingPixel(true)}}if(dto.executeTrackingPixels===true){executeTrackingPixel(true)}