Logo Przewdonik Katolicki

Mantheyówka na Balikowie

PK, Michał Bondyra
Fot.

W niedzielę 10 czerwca w gnieźnieńskiej parafii pw. bł. Jolenty odbył się siódmy już festyn Mantheyówka na Balikowie. Rozpoczął go przygotowany przez młodzież parafialną przemarsz orszaku bł. Jolenty, która konno, wraz ze swoją świtą, przywitała uczestników festynu. Jedną z głównych atrakcji była drabina do nieba, czyli wóz strażacki, unoszący...

W niedzielę 10 czerwca w gnieźnieńskiej parafii pw. bł. Jolenty odbył się siódmy już festyn „Mantheyówka na Balikowie”. Rozpoczął go przygotowany przez młodzież parafialną przemarsz orszaku bł. Jolenty, która konno, wraz ze swoją świtą, przywitała uczestników festynu.

Jedną z głównych atrakcji była „drabina do nieba”, czyli wóz strażacki, unoszący chętnych na wysięgniku wysoko ponad dachy kościoła. Parafianie mogli też wziąć udział w konkursach wiedzy o swojej parafii i jej patronce oraz prowadzonych przez przedstawicielki Policji konkursach o ruchu drogowym.

Wśród atrakcji nie zabrakło również występu parafialnego w składzie: Paulina Bosacka, Sylwia Szymańska i ks. Tomasz Kołodziej, zabaw dla dzieci oraz dużej dawki muzyki przygotowanej przez profesjonalnego didżeja, przy której uczestnicy festynu mogli bawić się do późnego wieczora.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki