Logo Przewdonik Katolicki

Gdyby aniołowie zazdrościli

Monika Galankiewicz
Fot.

Aniołowie, gdyby zazdrościć mogli, to by nam dwóch rzeczy zazdrościli: pierwszej to jest przyjmowania Komunii św., a drugiej to jest cierpienia napisała w Dzienniczku (1804) s. Faustyna Kowalska. Aniołowie z pewnością cieszyli się widokiem dzieci, które 5 czerwca przybyły w 57 grupach do sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny w Świnicach...

„Aniołowie, gdyby zazdrościć mogli, to by nam dwóch rzeczy zazdrościli: pierwszej – to jest przyjmowania Komunii św., a drugiej – to jest cierpienia” – napisała w „Dzienniczku” (1804) s. Faustyna Kowalska.

Aniołowie z pewnością cieszyli się widokiem dzieci, które 5 czerwca przybyły w 57 grupach do sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny w Świnicach Warckich na V Diecezjalny Zjazd Dzieci Pierwszokomunijnych. Z dziećmi przyjechali duszpasterze i katecheci, rodzice i opiekunowie; łącznie w zjeździe udział wzięło około 2500 osób.

Zawiązanie wspólnoty nastąpiło o godz. 10 w Głogowcu. W miejscu, w którym 25 sierpnia 1905 r. przyszła na świat późniejsza św. Faustyna, jej życiorys w formie scen przedstawili uczniowie SP w Świnicach Warckich, przygotowani przez katechetkę Jadwigę Kubiak. O godz. 10.30 udano się w procesji do sanktuarium świnickiego.

Przed ołtarzem polowym przybyłych powitał kustosz sanktuarium ks. Janusz Kowalski. Przypomniał on dzieciom, że św. Faustyna przyjęła sakrament chrztu, pojednania i Eucharystii w tutejszym kościele, po czym zaprosił je do obejrzenia inscenizacji pt. „Ślady Miłosierdzia”, przygotowanej przez uczniów i nauczycieli SP w Piaskach (oprawa muzyczna – Izabela Ożadowicz).

O godz. 12 rozpoczęła się Msza św. pod przewodnictwem biskupa włocławskiego Wiesława Alojzego Meringa. Homilię nt. darów Ducha Świętego wygłosił o. Artur Kiliszek, pasjonista. Po Komunii Świętej ks. bp Mering wyraził ufność, że modlitewne spotkanie „ukazało Jezusa jako dawcę darów, które są wyrazem Jego miłości względem nas”. Pasterz diecezji podziękował o. Arturowi za bogate w treści i ciekawe w formie homilie; podziękowanie usłyszeli również organizatorzy zjazdu z diecezjalnym duszpasterzem młodzieży ks. Dariuszem Fabisiakiem i ks. Januszem Kowalskim na czele. Ksiądz kustosz wyraził wdzięczność zebranym za wspólnotę modlitwy i uczczenie w ten sposób ważnych w życiu chrześcijanina sakramentów: pojednania i Komunii św.

Zjazd zakończył się odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia, podczas której dzieci, za wstawiennictwem św. Faustyny, prosiły Pana Jezusa o potrzebne łaski.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki