Listy do redakcji

Podziękowanie PK18/ 2007

Dziękuję pani Marii Przełomiec za doskonały artykuł o zamieszaniu na skalę europejską, wywołanym przez prof. Geremka. Stanowi on również świetne podsumowanie działalności tworu zwanego Parlamentem Europejskim. Żałuję, że opinie takie ukazują się tylko w Przewodniku Katolickim tygodniku, który niestety nie...
Czyta się kilka minut

Podziękowanie „PK”18/ 2007

Dziękuję pani Marii Przełomiec za doskonały artykuł o zamieszaniu „na skalę europejską”, wywołanym przez prof. Geremka. Stanowi on również świetne podsumowanie działalności tworu zwanego Parlamentem Europejskim. Żałuję, że opinie takie ukazują się tylko w „Przewodniku Katolickim” – tygodniku, który niestety nie trafia do milionów czytelników.

Witold Adamski, Poznań

Ukojenie w Bogu „PK” 20/2007

Zainteresował mnie artykuł pani Ilony Lorenz na temat Karmelitańskiego Domu Modlitwy Trójcy Przenajświętszej w Piotrkowicach. Z zapartym tchem śledziłam każdą linijkę. Myślę, że ludzie potrzebują takich miejsc, gdzie w zaciszu mogą kontemplować Boga i na chwilę oderwać się od codziennego chaosu. Przy przyziemnych obowiązkach czasem trudno jest się zatrzymać i dłużej pomyśleć, pomodlić się. W końcu kiedy zwracamy się do Boga, nie liczą się minuty, godziny, nieważne, czy pada deszcz, czy świeci słońce, czy jesteśmy biedni, czy bogaci. Ważni jesteśmy tylko my w relacji z Panem. Nie bójmy się tego. Nie biegnijmy na oślep bez chwili wytchnienia, bo w Bogu jest nasze ukojenie, w Nim nasza siła.

NN

Wczesne bierzmowanie „PK” 20/2007

Z uwagą przeczytałam list ks. Marcina Węcławskiego na temat I Komunii św. Niewątpliwe jeśli rodzice o to zabiegają, nie jest to nic złego. Wydaje mi się jednak, że często sześcioletnie dzieci są w kościele mało skupione i niesforne. Chciałabym jednak nawiązać do sakramentu bierzmowania, który „w mojej epoce” był udzielany już jedenastoletnim dzieciom, rok po przyjęciu I Komunii św. Chciałam podzielić się radością, że miałam to szczęście przeżyć sakrament bierzmowania tak wcześnie! Dziwi mnie obecny czas przyjmowania tego sakramentu. Może warto byłoby wrócić do tej praktyki sprzed lat? Byłoby to na pewno z korzyścią i dla dobra tych, tak wydawałoby się, rozgarniętych dziś dzieci. Dlaczego zwlekać?

Lucyna N.

Cały artykuł przeczytasz z aktywną subskrypcją

Odblokuj ten tekst i czytaj cały „Przewodnik Katolicki”.

W subskrypcji otrzymujesz dostęp do:

- wszystkich wydań on-line papierowego „Przewodnika Katolickiego”;

- wszystkich wydań online dodatków i wydań specjalnych „Przewodnika Katolickiego”;

- wszystkich płatnych treści publikowanych na stronie „przewodnik-katolicki.pl”.

Subskrybuj, pogłębiaj perspektywę i inspiruj w rozmowach.

Subskrypcja roczna

pk-produkt

Wybierz dostęp na cały rok i korzystaj z pełni treści w najlepszej cenie — bez przerw i bez ograniczeń.

Co otrzymujesz w subskrypcji?

- Nieograniczony dostęp do wszystkich nowych wydań online oraz bogatego archiwum numerów

- Możliwość czytania aktualnych komentarzy i analiz jeszcze przed wydaniem papierowym

- Dostęp do pełnej zawartości tygodnika w wersji internetowej

- Ekskluzywne materiały publikowane wyłącznie online

- Wygodne korzystanie na telefonie, tablecie i komputerze — w domu, pracy i podróży

- Dodatkowo: e-wydanie każdego numeru w wygodnym formacie PDF

Najlepsza cena

Wybierając płatność roczną z góry, otrzymujesz 25% rabatu i oszczędzasz 66 zł względem rozliczenia miesięcznego.

- Standardowy koszt w skali roku (płatność miesięczna): 239 zł
- Cena po rabacie przy płatności z góry: 173 zł

↺ Subskrypcja odnawia się automatycznie — możesz zrezygnować w dowolnym momencie.

172,90 zł

Artykuł pochodzi z numeru 21/2007