Logo Przewdonik Katolicki

Listy do redakcji

PK
Fot.

Podziękowanie PK18/ 2007 Dziękuję pani Marii Przełomiec za doskonały artykuł o zamieszaniu na skalę europejską, wywołanym przez prof. Geremka. Stanowi on również świetne podsumowanie działalności tworu zwanego Parlamentem Europejskim. Żałuję, że opinie takie ukazują się tylko w Przewodniku Katolickim tygodniku, który niestety nie...

Podziękowanie „PK”18/ 2007
Dziękuję pani Marii Przełomiec za doskonały artykuł o zamieszaniu „na skalę europejską”, wywołanym przez prof. Geremka. Stanowi on również świetne podsumowanie działalności tworu zwanego Parlamentem Europejskim. Żałuję, że opinie takie ukazują się tylko w „Przewodniku Katolickim” – tygodniku, który niestety nie trafia do milionów czytelników.
Witold Adamski, Poznań

Ukojenie w Bogu „PK” 20/2007
Zainteresował mnie artykuł pani Ilony Lorenz na temat Karmelitańskiego Domu Modlitwy Trójcy Przenajświętszej w Piotrkowicach. Z zapartym tchem śledziłam każdą linijkę. Myślę, że ludzie potrzebują takich miejsc, gdzie w zaciszu mogą kontemplować Boga i na chwilę oderwać się od codziennego chaosu. Przy przyziemnych obowiązkach czasem trudno jest się zatrzymać i dłużej pomyśleć, pomodlić się. W końcu kiedy zwracamy się do Boga, nie liczą się minuty, godziny, nieważne, czy pada deszcz, czy świeci słońce, czy jesteśmy biedni, czy bogaci. Ważni jesteśmy tylko my w relacji z Panem. Nie bójmy się tego. Nie biegnijmy na oślep bez chwili wytchnienia, bo w Bogu jest nasze ukojenie, w Nim nasza siła.
NN

Wczesne bierzmowanie „PK” 20/2007
Z uwagą przeczytałam list ks. Marcina Węcławskiego na temat I Komunii św. Niewątpliwe jeśli rodzice o to zabiegają, nie jest to nic złego. Wydaje mi się jednak, że często sześcioletnie dzieci są w kościele mało skupione i niesforne. Chciałabym jednak nawiązać do sakramentu bierzmowania, który „w mojej epoce” był udzielany już jedenastoletnim dzieciom, rok po przyjęciu I Komunii św. Chciałam podzielić się radością, że miałam to szczęście przeżyć sakrament bierzmowania tak wcześnie! Dziwi mnie obecny czas przyjmowania tego sakramentu. Może warto byłoby wrócić do tej praktyki sprzed lat? Byłoby to na pewno z korzyścią i dla dobra tych, tak wydawałoby się, rozgarniętych dziś dzieci. Dlaczego zwlekać?
Lucyna N.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki