Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

PK
Fot.

W Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyrzysku przeprowadzono konkurs uczniowski pod hasłem Czytam Biblię. Biblijnym omnibusem okazała się Marta Łabich, zdobywając w teście tylko 0,5 punktu mniej, niż wynosił ich maksymalny pułap. Dwie uczennice wyrzyskiego gimnazjum przygotowują się aktualnie do startu w kolejnym konkursie, tym razem w regionalnym sprawdzianie...

» W Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyrzysku przeprowadzono konkurs uczniowski pod hasłem „Czytam Biblię”. Biblijnym omnibusem okazała się Marta Łabich, zdobywając w teście tylko 0,5 punktu mniej, niż wynosił ich maksymalny pułap. Dwie uczennice wyrzyskiego gimnazjum przygotowują się aktualnie do startu w kolejnym konkursie, tym razem w regionalnym sprawdzianie ze znajomości Dziejów Apostolskich, przeprowadzanym w Bydgoszczy. Test biblijny w Wyrzysku przygotowała miejscowa katechetka Renata Boruta.

» Okres wielkanocny był czasem szczególnym dla wszystkich wspólnot parafialnych. W wymownej oprawie liturgicznej świąt ważne miejsce zajmują m.in. tradycyjne groby Pańskie, często przygotowywane z pomocą parafialnych stowarzyszeń, ruchów, zaangażowanych wiernych. Na zdjęciach: tegoroczne groby Pańskie z parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Kcyni i w kościele pw. Narodzenia NMP w Osielsku.

» 15 kwietnia podczas Mszy św. sprawowanej o godz. 13 w kościele pw. św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy odsłonięto i poświęcono tablicę pamiątkową Związku Sybiraków, oddającą hołd ofiarom sowieckich masowych deportacji Polaków.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki