Logo Przewdonik Katolicki

Chodź za mną!

Jan Paweł II
Fot.

[?] Jednakże na tym rozmowa się nie kończy, młodzieniec bowiem stwierdza: ?Nauczycielu, wszystkiego tego przestrzegałem od mojej młodości?. Wówczas ? pisze Ewangelista ? ?Jezus spojrzał z miłością na niego i rzekł mu: ?Jednego ci brakuje. Idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną!??. W tym miejscu zmienia się...

[?] Jednakże na tym rozmowa się nie kończy, młodzieniec bowiem stwierdza: ?Nauczycielu, wszystkiego tego przestrzegałem od mojej młodości?. Wówczas ? pisze Ewangelista ? ?Jezus spojrzał z miłością na niego i rzekł mu: ?Jednego ci brakuje. Idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną!??.

W tym miejscu zmienia się klimat wydarzenia. Pisze Ewangelista: Młodzieniec ?spochmurniał na te słowa i odszedł zasmucony, miał bowiem wiele posiadłości?.

Są jeszcze inne miejsca w Ewangeliach, gdzie Jezus z Nazaretu spotyka się z młodymi ? szczególnie sugestywne dwa wskrzeszenia: córki Jaira oraz młodzieńca z Naim, jednakże śmiało możemy przyjąć, że przypomniana powyżej rozmowa jest spotkaniem najkompletniejszym i najbogatszym w treść. Można też powiedzieć, że posiada ona charakter najbardziej uniwersalny i ponadczasowy. To poniekąd stale i wciąż, poprzez stulecia i pokolenia, Chrystus tak rozmawia z młodym człowiekiem, chłopcem czy dziewczyną. Rozmawia na różnych miejscach ziemskiego globu, wśród różnych narodów, ras i kultur. Każdy z Was jest w tej rozmowie Jego potencjalnym rozmówcą.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki