Logo Przewdonik Katolicki

List do dziennikarzy

PK
Fot.

Dziennikarz powinien objawiać w pracy swoje kompetencje przez poszukiwanie prawdy, poszanowanie godności każdego człowieka i działanie dla społecznego pożytku napisał w specjalnym liście do dziennikarzy arcybiskup metropolita poznański Stanisław Gądecki. List podpisany w dniu św. Franciszka Salezego, patrona dziennikarzy, ma na celu ukazanie ogromnej odpowiedzialności...

„Dziennikarz powinien objawiać w pracy swoje kompetencje przez poszukiwanie prawdy, poszanowanie godności każdego człowieka i działanie dla społecznego pożytku” – napisał w specjalnym liście do dziennikarzy arcybiskup metropolita poznański Stanisław Gądecki.

List podpisany w dniu św. Franciszka Salezego, patrona dziennikarzy, ma na celu ukazanie ogromnej odpowiedzialności pracowników środków społecznego przekazu. Impulsem do jego napisania stało się spotkanie opłatkowe z dziennikarzami 5 stycznia 2006 roku. W dużej mierze dokument ten powtarza wypowiedziane wówczas przez metropolitę słowa. Skrót przemówienia księdza arcybiskupa ze spotkania opłatkowego z dziennikarzami zaprezentowaliśmy w „Przewodniku Katolickim” nr 3 z 15 stycznia.

Arcybiskup w czasie swojej pasterskiej posługi w Poznaniu wydał do tej pory kilka listów do kapłanów oraz list do artystów.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki