Logo Przewdonik Katolicki

Pomoc Caritas dla ofiar katastrofy w Katowicach

PK
Fot.

W związku z tragicznym wypadkiem, jaki wydarzył się w sobotę 28 stycznia się w Hali Międzynarodowych Targów Katowickich, Caritas wraz z całym Kościołem katolickim w Polsce włączyła się w akcję organizowania pomocy dla osób, które zostały ranne oraz dla rodzin ofiar. Caritas Polska przeznaczyła już na ten cel 100 tysięcy złotych. Jednakże wciąż są potrzebne nowe środki,...

W związku z tragicznym wypadkiem, jaki wydarzył się w sobotę 28 stycznia się w Hali Międzynarodowych Targów Katowickich, Caritas wraz z całym Kościołem katolickim w Polsce włączyła się w akcję organizowania pomocy dla osób, które zostały ranne oraz dla rodzin ofiar.

Caritas Polska przeznaczyła już na ten cel 100 tysięcy złotych. Jednakże wciąż są potrzebne nowe środki, dzięki którym będzie można zapewnić kompleksową pomoc poszkodowanym. Pieniądze prosimy wpłacać na konto Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej: Bank PKO BP 26 1020 4115 0000 9102 0050 0272 z dopiskiem KATOWICE (wpłaty gotówkowe dokonane na terenie województwa wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego są zwolnione z dodatkowych opłat) lub na konto Caritas Polskiej PKO BP SA I O/Centrum Warszawa 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526 z dopiskiem KATOWICE.

Caritas Polska oraz sieć Orange uruchomiły także specjalny serwis SMS-owy, poprzez który można wesprzeć poszkodowanych i ich rodziny. SMS o treści KATOWICE prosimy wysłać na numer 72720. Koszt jednego SMS-a to 2 zł + VAT.
Wszystkie pozyskane pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc doraźną oraz wsparcie długofalowe (leczenie, rehabilitację oraz pomoc psychologiczną i duchową) dla osób, które ucierpiały w tragedii.

W najbliższym czasie Ksiądz Arcybiskup Henryk Muszyński – Metropolita Gnieźnieński ogłosi datę powszechnej zbiórki pieniędzy na pomoc ofiarom katastrofy. Zbiórka zostanie przeprowadzona na terenie całej archidiecezji gnieźnieńskiej.

Dodatkowo Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej wraz z internetowym serwisem aukcyjnym Allegro.pl przeprowadzi aukcję charytatywną, z której dochód zostanie przeznaczony na pomoc poszkodowanym.

Dyrektor Caritas gnieźnieńskiej skontaktował się z Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego w Poznaniu w celu uzyskania informacji o potrzebie zorganizowania punktów oddawania krwi. W chwili obecnej Centrum posiada jednak wystarczające zapasy (nadmiar mógłby zostać zmarnowany), dlatego w naszej archidiecezji nie zostały zorganizowane punkty oddawania krwi.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki