Logo Przewdonik Katolicki

Aby niosło nadzieję

PK
Fot.

Betlejemskie Światło Pokoju ma nieść ciepło, miłość, pokój i nadzieję. W niedzielę 17 grudnia symbolicznie zapłonęło w sercach poznaniaków. Światło to symbolizuje orędzie pokoju Bożego Narodzenia. Zapalane w Grocie Betlejemskiej, od 20 lat jest przenoszone do ponad 25 krajów europejskich. Przekazane polskim harcerzom przez skautów słowackich dotarło także do Poznania. Podczas...

Betlejemskie Światło Pokoju ma nieść ciepło, miłość, pokój i nadzieję. W niedzielę 17 grudnia symbolicznie zapłonęło w sercach poznaniaków.

Światło to symbolizuje orędzie pokoju Bożego Narodzenia. Zapalane w Grocie Betlejemskiej, od 20 lat jest przenoszone do ponad 25 krajów europejskich. Przekazane polskim harcerzom przez skautów słowackich dotarło także do Poznania. Podczas Mszy św. w poznańskiej farze pobłogosławił je abp Stanisław Gądecki. Metropolita nazwał Światło Betlejemskie „symbolem Chrystusa”, przychodzące, aby „towarzyszyć i dodawać odwagi” w „naszych codziennościach”.

Po Mszy św. harcerze uroczyście przenieśli Światło Pokoju na Stary Rynek, gdzie prezydent Poznania symbolicznie przekazał je wszystkim poznaniakom. Każdy z uczestników uroczystości mógł zabrać Światło Betlejemskie i zanieść je do domu.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki