Logo Przewdonik Katolicki

Co wiesz o Mszy św.?

Justyna Mrozik
Fot.

W poniedziałek 11 grudnia został rozstrzygnięty internetowy konkurs Co naprawdę wiesz o Mszy św.?. Wręczenie nagród odbyło się w domu parafialnym przy kościele pw. Maryi Królowej przy rynku Wildeckim w Poznaniu. Konkurs trwał pięć tygodni (1-29 października).W tym czasie co siedem dni na stronie internetowej www.parafia-maryi-krolowej.poznan.pl pojawiały się trzy nowe...

W poniedziałek 11 grudnia został rozstrzygnięty internetowy konkurs „Co naprawdę wiesz o Mszy św.?”. Wręczenie nagród odbyło się w domu parafialnym przy kościele pw. Maryi Królowej przy rynku Wildeckim w Poznaniu.

Konkurs trwał pięć tygodni (1-29 października).W tym czasie co siedem dni na stronie internetowej www.parafia-maryi-krolowej.poznan.pl pojawiały się trzy nowe pytania. Najlepszym znawcą Eucharystii okazał się Bronisław Jakubowski, który odpowiedział prawidłowo na wszystkie pytania. Kolejne miejsce zajęło aż pięć osób, uzyskując taką samą liczbę punktów. 21 osób z największą liczbą dobrych odpowiedzi otrzymało nagrody książkowe.

Zanim przystąpiono do rozdania nagród ufundowanych przez Drukarnię i Księgarnię św. Wojciecha oraz Fundację św. Benedykta, wszyscy zgromadzeni wysłuchali wykładu pt. „Mowa ciała w liturgii od strony psychologicznej i teologicznej”. Wygłosili go psycholog Bogna Białecka oraz ks. Mirosław Musiał, wyjaśniając m.in. co oznaczają poszczególne postawy w czasie Mszy św., a także dlaczego np. taniec lub pozycje jogi są niewskazane podczas liturgii.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki