» 4 listopada w WSD we Włocławku odbył się dzień skupienia dla nadzwyczajnych szafarzy Eucharystii, zorganizowany przez ks. Dariusza Fabisiaka – dyrektora Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej Włocławskiej. Skupieniu przewodniczył ks. bp Wiesław Mering. Zebrani wysłuchali dwóch konferencji ascetyczno-moralnych, które wygłosił ks. Jan Tomczyk, kapelan Szpitala Wojewódzkiego we Włocławku, adorowali Najświętszy Sakrament i uczestniczyli we Mszy św., której przewodniczył i homilię wygłosił pasterz diecezji. W diecezji włocławskiej jest 78 nadzwyczajnych szafarzy Eucharystii.
» 9 listopada we włocławskiej katedrze modlono się za zmarłych biskupów i kapłanów diecezji włocławskiej oraz nieżyjących członków kapituły katedralnej. Eucharystii przewodniczył ks. bp Mering; homilię wygłosił oficjał Sądu Kościelnego Diecezji Włocławskiej ks. prał. Janusz Gręźlikowski. W Eucharystii, którą poprzedziła modlitwa różańcowa, uczestniczyli biskupi, członkowie kapituły katedralnej, liczne duchowieństwo, alumni, siostry zakonne i wierni świeccy.
» 9 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Koninie odbyła się prezentacja książki miejscowego lekarza Janusza Sobczyńskiego „Jan Zemełka (Zemelius) z Konina”. W ten sposób zostały zainaugurowane obchody czterechsetnej rocznicy śmierci Zemeliusa (1524-1607): doktora medycyny i filozofii Uniwersytetu w Padwie, jednego z grona odnowicieli Akademii Krakowskiej, zdaniem Jerzego Łojki, historyka, jednej z najświatlejszych postaci Konina w ciągu minionych stuleci, a także Polski przedrozbiorowej i nauki europejskiej. (J. Łojko jest autorem naukowego opracowania książki J. Sobczyńskiego). Ojciec Zemeliusa był wójtem Kurowa, a on sam działał w Koninie na przełomie XVI i XVII w.; był też czterokrotnie wybierany na burmistrza Kalisza. Wg J. Sobczyńskiego, książka jest spłaceniem długu wobec Zemełki za to, że jego postać jest w Koninie zapomniana. Biografię (wydaną przez MBP w Koninie na zlecenie UM w Koninie) można kupić w bibliotece przy ul. Dworcowej.
Program obchodów rocznicowych zapowiada się bogato; nadal jest otwarty.
» Parafia św. Marcina w Kazimierzu Biskupim organizuje w dniach 24-26 listopada rekolekcje ewangelizacyjne dla młodzieży i dorosłych pn. „Kurs Filip”. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt telefoniczny z parafią: 063-241-12-00.
» 11 listopada prezydent Lech Kaczyński odznaczył Orderem Orła Białego emerytowanego abp. szczecińsko-kamieńskiego Kazimierza Majdańskiego, w uznaniu jego wybitnych zasług dla Ojczyzny i za „propagowanie wartości i znaczenia małżeństwa i rodziny we współczesnym społeczeństwie”. Abp. Majdański (ur. 1916), więzień niemieckich obozów koncentracyjnych, kapłan diecezji włocławskiej, był jej biskupem sufraganem w latach 1963-79.