Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Błażej Tobolski
Fot.

» W ramach Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Słowa Verba Sacra 20.11 o godz. 19 odbędzie się Specjalna Wielka Gala Słowa ks. Jan Twardowski z udziałem m.in. Krystyny Feldman i Piotra Adamczyka (Aula UAM w Poznaniu, wstęp bilety). » Grupa muzyków poznańskich Bogu jedynemu chwała zaprasza na wspólne wielbienie Boga podczas Mszy św....

» W ramach Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Słowa Verba Sacra 20.11 o godz. 19 odbędzie się „Specjalna Wielka Gala Słowa – ks. Jan Twardowski” z udziałem m.in. Krystyny Feldman i Piotra Adamczyka (Aula UAM w Poznaniu, wstęp – bilety).

» Grupa muzyków poznańskich „Bogu jedynemu chwała” zaprasza na wspólne wielbienie Boga podczas Mszy św. w uroczystość Chrystusa Króla. Eucharystia zostanie odprawiona 26.11 o godz. 14.30 w kościele pw. Nawiedzenia NMP na os. Bohaterów II Wojny Światowej w Poznaniu (Rataje).

» „Piwnica duchowa” przy klasztorze oo. Karmelitów Bosych w Poznaniu zaprasza na otwarcie wystawy fotograficznej „Monastyry prawosławne w Bułgarii” i prezentację bułgarskich tekstów mistyków prawosławia. Odbędzie się ono 26.11 o godz. 17 w ramach cyklu „Wielcy Mistycy”.

» Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w Poznaniu organizuje zbiórkę darów na rzecz najuboższych polskich rodzin żyjących na dawnych polskich Kresach. Zbiórka będzie trwała od 24.11 do 2.12 w dni powszednie w godz. 16-18, a w soboty w godz. 10-16 w Szkole Podstawowej nr 84 przy ul. św. Szczepana 3 (Poznań Dębiec). W dniach 27 i 29.11 w godz. 15-18 dary będą przyjmowane również w CK Zamek przy ul. Święty Marcin 80/82 w pokoju nr 336. Potrzebna jest przede wszystkim żywność trwała, środki higieniczne oraz słodycze dla dzieci, a także wsparcie finansowe na pokrycie kosztów transportu.

» We wtorek 7 listopada o godz. 20.05 Radio Emaus zainaugurowało nową audycję z cyklu „W naszej diecezji, w naszej parafii”. W audycji na temat: „Czy są nam potrzebne nowe kościoły?” udział wzięli: biskup Zdzisław Fortuniak, ks. Waldemar Kasprzak i ks. Stefan Komorowski. Audycje będą się odbywać w każdy wtorek między godziną 20 a 21. Raz w miesiącu redakcja zamierza gościć biskupów poznańskich. We wtorek 5 grudnia w audycji na temat Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II weźmie udział arcybiskup metropolita poznański Stanisław Gądecki.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki