Logo Przewdonik Katolicki

Moje spotkanie z Janem Pawłem II

PK
Fot.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na wspomnienie ze spotkania z Ojcem Świętym Janem Pawłem II, Honorowym Obywatelem Ziemi Wolsztyńskiej, organizowanym przez Oddział Miejski Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana, Gminne Centrum Informacji, Wolsztyński Dom Kultury oraz Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Wolsztynie. Cel konkursu Celem konkursu jest przede wszystkim zebranie...

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na wspomnienie ze spotkania z Ojcem Świętym Janem Pawłem II, Honorowym Obywatelem Ziemi Wolsztyńskiej, organizowanym przez Oddział Miejski Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana, Gminne Centrum Informacji, Wolsztyński Dom Kultury oraz Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Wolsztynie.

Cel konkursu
Celem konkursu jest przede wszystkim zebranie świadectw ze spotkań z Ojcem Świętym w Watykanie, Castel Gandolfo, a także w trakcie jego pielgrzymek do Ojczyzny lub do innych krajów, w których mieliśmy okazję uczestniczyć. Zwłaszcza jeśli dotyczą one naszych osobistych przeżyć religijnych i patriotycznych, refleksji na temat kierowanych do nas słów, które utkwiły nam w pamięci i które zmieniły coś w naszym życiu i postępowaniu.

Prace konkursowe
Udział w konkursie mogą wziąć mieszkańcy ziemi wolsztyńskiej, zarówno dorośli, młodzież, jak i dzieci. Także formy wypowiedzi mogą być rozmaite: wspomnienie, zapis kronikarski, opowiadanie, esej, reportaż, proza poetyzowana, jak również wiersz. Ewentualne fotografie, mile widziane, dołączane do prac pisemnych, zostaną zwrócone po zakończeniu konkursu.

Prace konkursowe o objętości nieprzekraczającej pięciu stron maszynopisu powinny zawierać również dane osobowe autora. Można je dostarczać osobiście lub za pośrednictwem poczty na adres: Gminne Centrum Informacji, ul. Roberta Kocha 12, 64-200 Wolsztyn, z dopiskiem na kopercie: „Konkurs Papieski” najpóźniej do końca lutego 2007 r.

Rozstrzygnięcie konkursu
Najlepsze prace zostaną nagrodzone i znajdą się w specjalnie przygotowanym wydawnictwie książkowym, razem ze zdjęciami ze spotkań z Ojcem Świętym. Uroczyste zakończenie konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się przy okazji wspomnienia drugiej rocznicy śmierci Papieża, o czym poinformujemy odpowiednio wcześniej.

Urząd Miejski w Wolsztynie – Gminne Centrum Informacji

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki