Logo Przewdonik Katolicki

W ostatniej fazie

Hubert Kubica
Fot.

Podczas drugiej z trzech sesji plenarnych 69. Synodu Archidiecezji Poznańskiej przyjęto jedenaście kolejnych dokumentów synodalnych. Podobnie jak w przypadku projektów pierwszej sesji, stało się to prawie jednogłośnie. Sesja odbyła się w kościele pw. Nawiedzenia NMP na os. Bohaterów II Wojny Światowej w Poznaniu. Uczestniczyło w niej 303 członków Synodu, duchownych i świeckich....

Podczas drugiej z trzech sesji plenarnych 69. Synodu Archidiecezji Poznańskiej przyjęto jedenaście kolejnych dokumentów synodalnych. Podobnie jak w przypadku projektów pierwszej sesji, stało się to prawie jednogłośnie.

Sesja odbyła się w kościele pw. Nawiedzenia NMP na os. Bohaterów II Wojny Światowej w Poznaniu. Uczestniczyło w niej 303 członków Synodu, duchownych i świeckich. Głosowane dokumenty dotyczyły spraw odnoszących się do nauczania Kościoła i dialogu ze światem. Były to dokumenty Komisji: ds. Duszpasterstwa Biblijnego, ds. Przepowiadania Słowa Bożego, ds. Katechizacji, ds. Szkolnictwa Katolickiego, ds. Wydziału Teologicznego, ds. Katolickiej Nauki Społecznej, ds. Nauki i Kultury, ds. Środków Masowego Przekazu, ds. Dialogu Ekumenicznego, Międzyreligijnego i Światopoglądowego, ds. Ewangelizacji i ds. Misji.

Po krótkiej modlitwie „Sekwencji do Ducha Świętego” każdy projekt był przedstawiany przez członków Sekretariatu Synodu i zaraz potem głosowany (członkowie Synodu już wcześniej otrzymali teksty projektów, dlatego nie było dyskusji). Każdy głosujący otrzymał specjalne karty, na których mógł zakreślić jedną z trzech opcji: „przyjmuję”, „nie przyjmuję”, „przyjmuję z poprawkami”. Wybór tej ostatniej oznaczał ogólną aprobatę projektu z niewielkimi poprawkami, które można było złożyć lub przesłać do Sekretariatu Synodu.

9 grudnia czeka nas jeszcze jedna, ostatnia już sesja, podczas której zostaną przegłosowane pozostałe projekty. Następnie Komisja Redakcyjna przygotuje ostateczny tekst dokumentów Synodu, który będzie się składał z dwóch części: opisowej, przedstawiającej sytuację i zadania stojące przed archidiecezją poznańską, oraz prawnej, na którą złoży się zbiór aktów prawa kościelnego. Promulgowanie całości przez arcybiskupa Stanisława Gądeckiego ma nastąpić w 2007 r.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki