Logo Przewdonik Katolicki

Za Twe hojne dary

Katarzyna Barka
Fot.

Odbywającą się 17 września w parafii Przemienienia Pańskiego w Białotarsku uroczystość odpustową Podwyższenia Krzyża Świętego połączono z parafialnym i gminnym dziękczynieniem Bogu za tegoroczne żniwa. Wśród wiernych uczestniczących w Sumie odpustowej i dziękczynnej, której przewodniczył bp senior Bronisław Dembowski w koncelebrze z kapłanami dekanatu kowalskiego i gostynińskiego,...

Odbywającą się 17 września w parafii Przemienienia Pańskiego w Białotarsku uroczystość odpustową Podwyższenia Krzyża Świętego połączono z parafialnym i gminnym dziękczynieniem Bogu za tegoroczne żniwa.

Wśród wiernych uczestniczących w Sumie odpustowej i dziękczynnej, której przewodniczył bp senior Bronisław Dembowski w koncelebrze z kapłanami dekanatu kowalskiego i gostynińskiego, byli polscy parlamentarzyści, członkowie władz samorządowych, poczty sztandarowe, delegacje wsi z pięknymi wieńcami dożynkowymi, druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej. Podczas liturgii na chwałę Panu grała strażacka orkiestra. W homilii bp Bronisław Dembowski zwrócił uwagę, że uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego jest dniem dziękczynienia Bogu za krzyżową ofiarę Chrystusa. Dziękujemy Bogu, który tak umiłował człowieka, że dał swego Jednorodzonego Syna, by każdy z nas mógł być zbawiony. Kaznodzieja zachęcał wiernych, by swój dom budowali na Skale, którą jest Jezus Chrystus. Zwracając się do reprezentantów władz, ludzi odpowiedzialnych za życie społeczne, bp Dembowski przypominał, że zwłaszcza od nich wymagać należy, aby nasz ojczysty dom budowali na skale prawdy, sprawiedliwości i miłości, nie zaś na piasku, czyli głupocie, oszczerstwach, kłamstwach i swarach.

Po Mszy św. korowód dożynkowy przeszedł ulicami Białotarska w kierunku miejscowej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. W ich pobliżu znajduje się stadion – nowy obiekt użyteczności publicznej, z posiadania którego mieszkańcy są bardzo dumni. Ksiądz biskup dokonał otwarcia i obrzędu poświęcenia stadionu, na którym wkrótce rozpoczęła się dalsza część uroczystości. Złożyły się na nią przemówienia z wyrazami podziękowań dla rolników, występy artystyczne w wykonaniu dzieci, młodzieży i zespołów ludowych, a na zakończenie zabawa taneczna.

Obchody przebiegły w atmosferze powszechnej radości, która płynie wprost z serca. Radości, jaką daje wiara w to, że Bóg nas kocha i hojnie obdarza, oraz czyste sumienie i świadomość rzetelnie wypełnionych obowiązków.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki