Logo Przewdonik Katolicki

„Rzeźnik”pod sąd

Łukasz Kaźmierczak
Fot.

Przed Sądem Okręgowym w Bielsku-Białej rozpoczął się proces Ryszarda Niemczyka, pseud. Rzeźnik, jednego z najgroźniejszych polskich przestępców. Niemczyk był szefem kilkunastoosobowego gangu, zajmującego się napadami rabunkowymi, wymuszeniami i porwaniami na zlecenie. Jest oskarżony także o zastrzelenie szefa mafii pruszkowskiej Andrzeja K. Pershinga. Rzeźnik...

Przed Sądem Okręgowym w Bielsku-Białej rozpoczął się proces Ryszarda Niemczyka, pseud. „Rzeźnik”, jednego z najgroźniejszych polskich przestępców. Niemczyk był szefem kilkunastoosobowego gangu, zajmującego się napadami rabunkowymi, wymuszeniami i porwaniami na zlecenie. Jest oskarżony także o zastrzelenie szefa mafii pruszkowskiej Andrzeja K. „Pershinga”.
„Rzeźnik” już raz przebywał w więzieniu. W październiku 2000 r. uciekł w do dziś niewyjaśnionych okolicznościach z celi więzienia w Wadowicach. Nie wiadomo, kto pomógł mu wówczas uciec.
Przez lata był najbardziej poszukiwanym polskim przestępcą. Wpadł w kwietniu zeszłego roku podczas rutynowej kontroli niemieckiej policji. Adwokaci „Rzeźnika” już zapowiadają, że podczas procesu ich klient przerwie trwające od lat milczenie i złoży szczegółowe wyjaśnienia.
Ze względu na groźbę zamachu na życie Niemczyka rozprawy będą odbywać się w soboty, w niemal całkowicie odciętym od świata budynku bielskiego sądu.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki