Logo Przewdonik Katolicki

Deo gratias!

s. Bożena Mańkowska PSMC
Fot.

ogu niech będą dzięki za dar spotkania Rodziny Oriońskiej, które miało miejsce w Rzymie na przełomie 2005 i 2006 roku. W dziesiątym z kolei Capodanno Alternativo powitaniu Nowego Roku w duchu radości mającej źródło w Bożej obecności przepojonej miłością, którą przynosi Dzieciątko Jezus, po raz pierwszy uczestniczyła grupa z Polski. Do Wiecznego Miasta...

ogu niech będą dzięki za dar spotkania Rodziny Oriońskiej, które miało miejsce w Rzymie na przełomie 2005 i 2006 roku. W dziesiątym z kolei „Capodanno Alternativo” – powitaniu Nowego Roku w duchu radości mającej źródło w Bożej obecności przepojonej miłością, którą przynosi Dzieciątko Jezus, po raz pierwszy uczestniczyła grupa z Polski.

Do Wiecznego Miasta wyjechaliśmy 26 grudnia ze Zduńskiej Woli. Po 30 godzinach jazdy dotarliśmy na Monte Mario, do centrum spotkania Rodziny Oriońskiej. Na miejscu witali nas włoscy współbracia i współsiostry, młodzież z włoskich placówek oriońskich oraz duchowni z ks. Sylwestrem Sowizdrzałem FDP na czele. Z radością odwzajemnialiśmy powitania.
Przez dwa kolejne dni zwiedzaliśmy Rzym i znajdujące się w nim placówki oriońskie. Naszymi przewodnikami byli księża: Sylwester i Mariusz oraz s. Alicja i dk. Michał. Wieczorem, 29 grudnia, rozpoczęło się „Capodanno Alternativo”, które zgromadziło około trzystu młodych mieszkańców Italii oraz przedstawicieli Rumunii, Brazylii, Madagaskaru, Kenii, Wybrzeża Kości Słoniowej. Grupa polska liczyła szesnaście osób. Wspólna modlitwa, śpiew, radosny entuzjazm – oto co zachowaliśmy w pamięci i zabraliśmy w sercach do Polski. Wyrażamy wdzięczność obu księżom i s. Alicji także za to, że nieznającym języka włoskiego tłumaczyli na polski wszystkie podawane treści. Trzeba jednak dodać, że bariera językowa nie była przeszkodą w nawiązywaniu się „porozumienia miłości”. Ono sprawiło, że mogliśmy wymieniać się darami, jakie każdy z nas posiada, mogliśmy ubogacać się nawzajem. Pogłębiliśmy też świadomość, że niezależnie od rasy, narodowości, kultury, dziedzictwa historycznego jest coś, co nas łączy, czyli jeden duch: duch orioński.
Wspólna modlitwa, podążanie śladami pierwszych chrześcijan, spotkanie przy grobie Papieża Jana Pawła II, Msza św. w Bazylice św. Piotra, wieczorne czuwanie na Placu św. Piotra, a po północy radosne świętowanie w międzynarodowej Wspólnocie Oriońskiej na Monte Mario, 1 stycznia Msza św. w jezuickim kościele Il Gesu – pozostaną w naszej pamięci jako jedyne w swoim rodzaju wydarzenia. No i oczywiście Anioł Pański na Placu św. Piotra – ze zgromadzonymi licznie pielgrzymami, pod przewodnictwem Ojca Świętego Benedykta XVI – stanowiący uwieńczenie naszego pobytu w Wiecznym Mieście. Dziękujemy Bogu za dar tego spotkania, za radość, przyjaźń i doświadczenie jedności w różnorodności. Wdzięcznym sercem i modlitwą ogarniamy wszystkie osoby, z którymi nawiązaliśmy serdeczne relacje podczas „Capodanno Alternativo”.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki