Logo Przewdonik Katolicki

Słowo na każdy dzień

ks. Dariusz Madejczyk
Fot.

W październiku zainauguruje swoją działalność Dzieło Biblijne. Przewodnik Katolicki już dziś podejmuje związane z nim wyzwania i zaprasza do zagłębienia się w słowa Pisma Świętego poprzez cykl artykułów biblijnych ks. prof. Tadeusza Hanelta. Chcemy dzięki tekstom poświęconym tematyce biblijnej wesprzeć Dzieło i ludzi, którzy starają...

W październiku zainauguruje swoją działalność „Dzieło Biblijne”. „Przewodnik Katolicki” już dziś podejmuje związane z nim wyzwania i zaprasza do zagłębienia się w słowa Pisma Świętego poprzez cykl artykułów biblijnych ks. prof. Tadeusza Hanelta. Chcemy dzięki tekstom poświęconym tematyce biblijnej wesprzeć „Dzieło” i ludzi, którzy starają się treści zawarte w Świętej Księdze przybliżać wiernym.

W udzielonym naszej redakcji wywiadzie abp Alberto Taveira z Brazylii mówi, że w miarę łatwo jest dać ludziom sakramenty i zachęcić do udziału w szeroko rozumianych obrzędach religijnych, dużo jednak trudniej doprowadzić ich do głębokiego i świadomego przeżycia wiary. Może jest to szczególne świadectwo, które przypomina, jak ważne jest sięganie do Pisma Świętego, by nie ograniczyć swojej wiary do obrzędów, ale żyć nią na co dzień i w codzienności życia dawać świadectwo Chrystusowi.

A że nie jest to łatwe, choć potrzebne nam samym i ludziom, których spotykamy w naszych środowiskach, przypomniał Benedykt XVI podczas niedawno zakończonej pielgrzymki do Bawarii. Podsumowanie tych ważnych, zwłaszcza dla Kościoła w Niemczech, dni znajdziemy także w bieżącym numerze.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki