Logo Przewdonik Katolicki

Przybyły relikwie

Nadesłał Jan Polański
Fot.

Trzeciego września Apostolstwo Chorych Centrum Ochotników Cierpienia (CVS) przeżywało niezwykłą uroczystość instalacji relikwii błogosławionej Marii Karłowskiej opiekunki chorych i cierpiących, założycielki Zgromadzenia Sióstr Pasterek od Opatrzności Bożej. Uroczystość odbyła się w kaplicy szpitalnej Szpitala im. Dr. Biziela w Bydgoszczy. Mszę św. sprawował...

Trzeciego września Apostolstwo Chorych „Centrum Ochotników Cierpienia” (CVS) przeżywało niezwykłą uroczystość instalacji relikwii błogosławionej Marii Karłowskiej – opiekunki chorych i cierpiących, założycielki Zgromadzenia Sióstr Pasterek od Opatrzności Bożej.

Uroczystość odbyła się w kaplicy szpitalnej Szpitala im. Dr. Biziela w Bydgoszczy. Mszę św. sprawował ks. Leszek Chudziński, kapelan szpitala. W uroczystości brały również udział siostry pasterki. Po Eucharystii odbyło się przyrzeczenie przynależności do Apostolatu Ochotników Cierpienia. Chorzy ucałowali relikwiarz. Zgromadzeni otrzymali również relikwie sporządzone z szat błogosławionej.

Zaproszenie CVS
Wielką pomocą w cierpieniu jest polecenie się świętemu patronowi. Chcemy Was gorąco, chorzy i cierpiący, zachęcić do przyjęcia w Waszym życiu orędownictwa błogosławionej Marii Karłowskiej. „Pokładaj zawsze nadzieję w Bogu, który chce ci pomóc, bo jest dobry, i umie – bo jest mądry. I może – bo jest wszechmocny” – czytamy w maleńkich relikwiarzach szat. Wiele osób doświadczyło opieki matki Marii, mając przy sobie te relikwie. Centrum Ochotników Cierpienia zaprasza na modlitewne spotkania z błogosławioną – w każdy pierwszy wtorek miesiąca, w kaplicy szpitalnej (Bydgoszcz, ul. Ujejskiego 75, I piętro, godz. 14.30) będziemy gromadzić się na Mszy św. z ucałowaniem nowo wprowadzonych relikwii. Ponadto zapraszamy chętnych do służby chorym w naszym apostolacie.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki