Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Błażej Tobolski
Fot.

» Po raz kolejny Papież Benedykt XVI zaapelował o natychmiastowe zaprzestanie wrogości i przemocy w Libanie. Podczas pierwszej po wakacyjnej przerwie audiencji ogólnej na Placu św. Piotra w Watykanie Ojciec Święty podkreślił, że nic nie może usprawiedliwić rozlewu niewinnej krwi po jakiejkolwiek stronie. » Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem arcybiskupa...

» Po raz kolejny Papież Benedykt XVI zaapelował o natychmiastowe zaprzestanie wrogości i przemocy w Libanie. Podczas pierwszej po wakacyjnej przerwie audiencji ogólnej na Placu św. Piotra w Watykanie Ojciec Święty podkreślił, że „nic nie może usprawiedliwić rozlewu niewinnej krwi po jakiejkolwiek stronie”.

» Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem arcybiskupa Huancayo w Peru – Pedro Barreto Jimeno SI w bazylice w Loyoli w północnej Hiszpanii rozpoczęła obchody 450. rocznicy śmierci św. Ignacego Loyoli. Wraz z gościem z Peru liturgię koncelebrowali przełożeni europejskich prowincji Towarzystwa Jezusowego.

» Dziesięć tysięcy jezuitów i świeckich żyjących duchowością tego zakonu zgromadziło się w Lourdes na obchodach Roku Jubileuszowego. Upamiętnia on 450. rocznicę śmierci założyciela Towarzystwa Jezusowego św. Ignacego Loyoli oraz 500. rocznicę urodzin jego współtowarzyszy – św. Franciszka Ksawerego i bł. Piotra Fabera.

» Najstarszy ksiądz Brazylii świętował setne urodziny. Jest nim – obchodzący 77 lat kapłaństwa – ks. prałat José Ayrton Guedes. Choć korzysta z wózka inwalidzkiego, nadal głosi słowo Boże i jest zaangażowany w duszpasterstwo.

» Dziennikarze akredytowani przy Stolicy Apostolskiej podziękowali Joaquínowi Navarro-Vallsowi za długoletnią współpracę. 70-letni Hiszpan, który przez 22 lata kierował watykańskim Biurem Prasowym, otrzymał od nich w pożegnalnym prezencie rakietę tenisową. Tenis jest ulubionym sportem byłego rzecznika Stolicy Apostolskiej.

» Faustino Pérez-Manglano, szesnastolatek z Walencji, jest hiszpańskim kandydatem na ołtarze. Jego proces beatyfikacyjny, rozpoczęty na szczeblu diecezjalnym w 1986 r., trwa obecnie w watykańskiej Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Urodzony w 1946 r. zapadł na chorobę Hodgkina. Zanim umarł 3 marca 1963 r., obiecał zająć się w niebie sprawą powołań. Pozostawił po sobie dziennik, z którego wyłania się obraz duszy całkowicie oddanej Bogu i podatnej na wpływ Ducha Świętego.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki