Logo Przewdonik Katolicki

Wasza służba jest miłością

Jacek Nijak
Fot.

W niedzielę 23 lipca uroczystą Eucharystią pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza, sprawowaną w bazylice Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, zainaugurowano krajowe obchody Święta Policji. Kontynuacją tych uroczystości były obchody regionalne, które w województwie kujawsko-pomorskim zorganizowano w sobotę 29 lipca w Inowrocławiu. Wojewódzkie Święto Policji rozpoczęto od...

W niedzielę 23 lipca uroczystą Eucharystią pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza, sprawowaną w bazylice Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, zainaugurowano krajowe obchody Święta Policji. Kontynuacją tych uroczystości były obchody regionalne, które w województwie kujawsko-pomorskim zorganizowano w sobotę 29 lipca w Inowrocławiu.

Wojewódzkie Święto Policji rozpoczęto od Mszy św. w kościele pw. Św. Krzyża, której przewodniczył bp Bogdan Wojtuś. Uczestniczył w niej również ks. prał. Stanisław Kotowski – kapelan Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Obecni byli przedstawiciele władz Policji z insp. Krzysztofem Gajewskim – komendantem wojewódzkim, jak również przedstawiciele władz państwowych, powiatowych i samorządowych regionu. Wyjątkowego dostojeństwa liturgii nadała obecność Kompanii Honorowej Policji oraz oprawa muzyczna przygotowana przez Orkiestrę Pomorskiego Okręgu Wojskowego.

Ksiądz biskup w Słowie Bożym wskazał na przesłanie soboru watykańskiego II w zakresie dobra wspólnego społeczeństwa, nawiązując do służby, pełnionej przez Policję. – Instytucja, jaką jest Policja, ma służyć dobru człowieka, dobru osoby ludzkiej – podkreślał. – Modlimy się dzisiaj, byście kierując się fachowością i roztropnością, umieli postępować właściwie w każdej sytuacji. Byście uniknęli niebezpieczeństw, na które jesteście narażeni. Niech Pan Bóg Wam błogosławi, byście stali na straży dobra ludzkiego.

Tego dnia wręczono również nominacje i odznaczenia. Święto Policji zakończyło się poświęceniem i otwarciem nowego komisariatu w Kruszwicy.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki