Logo Przewdonik Katolicki

Do Ciebie Wągrowiecka Madonno…

Marcin Makohoński
Fot.

Sierpień to dla parafii poklasztornej w Wągrowcu czas szczególny. 15 sierpnia bardzo radośnie obchodzona jest bowiem uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, patronki parafii. Tegoroczne odpustowe świętowanie ma wyjątkowy charakter, gdyż poprzedza je dziesięciodniowe, duchowe przygotowanie. Począwszy od 6 sierpnia aż do dnia, w którym odbędą się główne uroczystości...

Sierpień to dla parafii poklasztornej w Wągrowcu czas szczególny. 15 sierpnia bardzo radośnie obchodzona jest bowiem uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, patronki parafii. Tegoroczne odpustowe świętowanie ma wyjątkowy charakter, gdyż poprzedza je dziesięciodniowe, duchowe przygotowanie.

Począwszy od 6 sierpnia aż do dnia, w którym odbędą się główne uroczystości odpustowe, wspólnie z mieszkańcami naszej parafii, Wągrowca i okolic, radośnie przygotowujemy się do uczczenia naszej patronki – mówi ks. Edmund Karuk, proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Wągrowcu. – Każdego dnia z kościoła filialnego pw. św. Piotra i Pawła wyrusza późnym wieczorem procesja, która zmierza do parafialnej świątyni, gdzie znajduje się figura Matki Bożej zwanej Wągrowiecką Madonną. Następnie odbywa się Apel Jasnogórski. Po wspólnym śpiewie maryjnych pieśni miejscowi poeci odczytują swoje wiersze poświęcone Matce Bożej, zaś co drugi dzień z krótkim recitalem muzyki poważnej lub religijnej prezentują się muzycy instrumentaliści z Wągrowca i Gniezna.

Ukoronowanie dziesięciodniowych przygotowań odbędzie się 15 sierpnia w poklasztornej świątyni. Uroczystości patronalne rozpoczną się o godzinie 17.15 Nieszporami, po których około godziny 18 sprawowana będzie Suma odpustowa. Okolicznościową homilię wygłosi tego dnia ks. Waldemar Hanas, redaktor naczelny „Przewodnika Katolickiego”.

Ks. proboszcz Edmund Karuk serdecznie zaprasza wszystkich czcicieli Matki Bożej, mieszkańców nie tylko parafii, ale i całego Wągrowca oraz jego okolic do włączenia się w codzienne, odpustowe przygotowania, które rozpoczynają się o godz. 20.30 w kościele filialnym, oraz do radosnego uczestniczenia w nieszporach i sumie odpustowej.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki