Logo Przewdonik Katolicki

Dzieła Roku Eucharystii w parafiach diecezji włocławskiej (36)

oprac. Barbara Sawic
Fot.

Parafia św. Jakuba Apostoła w Rzgowie Na początku Roku Eucharystii, w dniach 28-30 listopada 2004 r., czterdziestogodzinne nabożeństwo przed wystawionym w kaplicy św. Anny Najświętszym Sakramentem, adoracja od godz. 9 do 19 z udziałem dzieci i młodzieży. Dziewczęta i chłopcy adorowali Chrystusa Eucharystycznego na klęczkach. Warty były zmieniane co pół godziny. W kościele...

Parafia św. Jakuba Apostoła w Rzgowie


Na początku Roku Eucharystii, w dniach 28-30 listopada 2004 r., czterdziestogodzinne nabożeństwo przed wystawionym w kaplicy św. Anny Najświętszym Sakramentem, adoracja od godz. 9 do 19 z udziałem dzieci i młodzieży. Dziewczęta i chłopcy adorowali Chrystusa Eucharystycznego na klęczkach. „Warty” były zmieniane co pół godziny. W kościele wyłożono książki z tekstami modlitw i pieśni. Wierni nauczyli się tekstów wszystkich aklamacji po Przeistoczeniu oraz słów nowych pieśni eucharystycznych. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Wielki Piątek i Wielką Sobotę przez dzieci i młodzież (w tym również ministrantów) w godz. 9-21, ze zmianami co pół godziny. Od Wielkanocy specjalne nauki o Eucharystii dla rodziców dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii św. (w niedziele po Mszy św. o godz. 12.30). Szczególnie uroczysta oprawa procesji Bożego Ciała i nabożeństw eucharystycznych w oktawie, z asystą i udziałem dzieci od Pierwszej Komunii św.

Parafia św. Wawrzyńca w Sławsku


Nauki rekolekcyjne (adwentowe i wielkopostne) dotyczyły przede wszystkim tematyki związanej z Eucharystią. W czasie wizyty duszpasterskiej rozmawiano z wiernymi nt. ich udziału w liturgii Mszy św. oraz obowiązku świętowania dnia Pańskiego. W domach pozostawiano obrazki nawiązujące treścią do Roku Eucharystii. Zapraszano na niedzielne Msze św. (przynajmniej raz w miesiącu) księży, którzy głosili homilie dotyczące zagadnień związanych z Eucharystią. Często przypominano o obowiązku modlitwy za zmarłych, zwłaszcza podczas Mszy św.; odpowiedzią było m.in. zamawianie przez rodziny zmarłych Mszy św. gregoriańskich. Szczególnie uroczysty przebieg miało Triduum Paschalne. Comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu. Spotkania formacyjne dla dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii św. poświęcone były omówieniu zagadnień dotyczących Eucharystii. Umożliwiono wiernym nawiedzanie kościoła i adorację Najświętszego Sakramentu o każdej porze dnia. Zakupiono dwie chorągwie, na których znajdują się emblematy eucharystyczne.

Parafia św. Jana Chrzciciela w Służewie


Wprowadzenie praktyki odwiedzin u chorych w pierwsze piątki miesiąca. W każdy drugi dzień miesiąca o godz. 21 Msza św. lub nabożeństwo eucharystyczne, bądź Różaniec i Apel Maryjny. W pierwsze czwartki miesiąca – Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji powołań kapłańskich. Troska o właściwą formację eucharystyczną wiernych (zachęty do systematycznego i godnego udziału we Mszy św., przypominanie właściwych postaw, przypomnienie nauki o sakramencie chorych). Udział dzieci i młodzieży w konkursie „Pan wieczernik przygotował...”, udział Kół Żywego Różańca w Kongresie Eucharystycznym w Świnicach Warckich. Odnowienie naczyń liturgicznych: monstrancji, kustodii, kielicha; zakup czterech ornatów, bielizny kielichowej, obrusów ołtarzowych, komż dla ministrantów i alb dla lektorów.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki