Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Barbara Sawic
Fot.

» 20 maja w kościele par. św. Urszuli w Kowalu modlono się w intencji rodaka, śp. ks. ppłk. Marka Strzeleckiego SAC, kapelana Wojska Polskiego, który zginął w wypadku drogowym 7 lutego 2006 r. We Mszy św. sprawowanej w 20. rocznicę święceń kapłańskich ks. Strzeleckiego przez proboszcza ks. kan. Piotra Głowackiego uczestniczyły władze Kowala, członkowie rodziny i przyjaciele...

» 20 maja w kościele par. św. Urszuli w Kowalu modlono się w intencji rodaka, śp. ks. ppłk. Marka Strzeleckiego SAC, kapelana Wojska Polskiego, który zginął w wypadku drogowym 7 lutego 2006 r. We Mszy św. sprawowanej w 20. rocznicę święceń kapłańskich ks. Strzeleckiego przez proboszcza ks. kan. Piotra Głowackiego uczestniczyły władze Kowala, członkowie rodziny i przyjaciele zmarłego. Koncelebransem był poprzedni proboszcz, ks. prał. Henryk Ambroziak, który wygłosił okolicznościową homilię.
Po Mszy św., przy grobowcu na cmentarzu parafialnym, w którym spoczywają doczesne szczątki ks. Strzeleckiego, modlono się o spokój jego duszy i w intencji wszystkich pochowanych tu zmarłych: duszpasterzy i wiernych świeckich. Księdza kapelana wspominano również podczas spotkania zorganizowanego w remizie miejskiej OSP.

» Na odbywającym się 20 maja w Krakowie pod patronatem kard. Stanisława Dziwisza I Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Chóralnej „Cantate Domino”, w kategorii chórów młodzieżowych pierwsze miejsce zajął chór „Canto” Zespołu Szkół Muzycznych we Włocławku pod batutą Mariana Szczepańskiego. Gratulacje!

» 24 maja minęła 66. rocznica śmierci bł. kapłanów męczenników II wojny światowej z Osięcin: ks. Wincentego Matuszewskiego i ks. Józefa Kurzawy. Przy pomniku w Witowie, ustawionym w miejscu tragicznego wydarzenia, odbyło się spotkanie modlitewne pod przewodnictwem bp. W. Meringa. Po modlitwie przedstawiciele miejscowych władz, delegacje i parafianie złożyli wiązanki kwiatów. W kościele Opieki Matki Bożej w Osięcinach ordynariusz włocławski przewodniczył Mszy św. i wygłosił homilię. Obszerniejsza relacja – wkrótce.

» Wśród prezbiterów koncelebrujących z Ojcem Świętym Benedyktem XVI Msze św. w Warszawie i Krakowie był bp W. Mering oraz biskupi: Stanisław Gębicki i Bronisław Dembowski. W gronie pielgrzymów z diecezji włocławskiej uczestniczących w spotkaniach z Papieżem była 40-osobowa grupa niepełnosprawnych z opiekunami i 47-osobowa grupa bezdomnych – podopiecznych włocławskich schronisk. W spotkaniu Ojca Świętego z młodymi na krakowskich Błoniach, a nazajutrz we Mszy św., brała udział licząca 1000 osób grupa młodzieży skupionej w DA wraz z duszpasterzem.

» Trwa czas zapisywania młodzieży do klas pierwszych Publicznego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Jana Długosza we Włocławku na rok szkolny 2006/2007. Szkoła jest koedukacyjna i nie ma obwodu terytorialnego, tzn. może przyjmować młodzież spoza Włocławka (dysponuje internatem). Nauka i wychowanie oparte są na wartościach chrześcijańskich. Misją szkoły jest wszechstronny rozwój uczniów w wymiarze intelektualnym, społecznym, moralnym i duchowym, zgodnie z dewizą „Vita sine litteris mors est” (Życie bez nauki jest śmiercią).
Zgłoszenia przyjmuje oraz informacji udziela sekretariat, czynny codziennie w godz. 8-15. Adres: 87-800 Włocławek, ul. Łęgska 26, tel. 054-23-24-942.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki