Logo Przewdonik Katolicki

Goście Sokratesa z Litwy

Ks. Mieczysław Polak
Fot.

W dniach od 21 do 24 marca przebywała w Gnieźnie trzyosobowa grupa katechetów z diecezji Kaisiadorys na Litwie. Wizyta ta związana była z realizacją projektu Sokrates Grundtvig 2, który finansowany jest ze środków Wspólnoty Europejskiej. W tym roku, w ramach realizowanej wymiany międzynarodowej, odbywają się tzw. hospitacje. Uczestniczą w nich dwu-, trzyosobowe grupy katechetów biorących...

W dniach od 21 do 24 marca przebywała w Gnieźnie trzyosobowa grupa katechetów z diecezji Kaisiadorys na Litwie. Wizyta ta związana była z realizacją projektu Sokrates Grundtvig 2, który finansowany jest ze środków Wspólnoty Europejskiej.

W tym roku, w ramach realizowanej wymiany międzynarodowej, odbywają się tzw. hospitacje. Uczestniczą w nich dwu-, trzyosobowe grupy katechetów biorących udział w projekcie (z diecezji Gniezno, Magdeburg i Kaisiadorys). Goście z Litwy mieli możliwość hospitowania zajęć w przedszkolu Sióstr Miłosierdzia w Gnieźnie, w Zespole Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych, także w Gnieźnie, oraz w Zespole Szkół Publicznych w Żydowie. Celem spotkania było poznanie polskich doświadczeń w nauczaniu religii w szkole, a zwłaszcza możliwości i praktycznej realizacji przekazu wartości chrześcijańskich dzieciom i młodzieży na katechezie oraz w duszpasterstwie parafialnym.

Goście zapoznali się również z nowymi metodami stosowanymi w nauczaniu religii oraz dzielili się swoimi doświadczeniami tradycji wartości chrześcijańskich, zwłaszcza w szkolnym nauczaniu religii na Litwie. Uczestniczyli również w warsztatach metodycznych prowadzonych w parafii pw. św. Floriana w Żninie. W programie pobytu przewidziano również czas na zwiedzanie gnieźnieńskiej katedry oraz innych kościołów i zabytków w grodzie św. Wojciecha. W maju zaplanowany jest przyjazd do Gniezna kolejnych osób, tym razem z Magdeburga.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki