Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

PK
Fot.

» W niedzielę 26 marca o godz. 17.15 odbędzie się 183. Poznański Koncert Katedralny Musica sacra. Wystąpi m.in. Chór Żeński Akademii Ekonomicznej w Poznaniu Sonantes, który obchodzi 35-lecie swojego istnienia. » W piątek 31 marca przypada wigilia 350. rocznicy lwowskich ślubów króla Jana Kazimierza, podczas których oddał on w opiekę Matce Bożej całą Rzeczpospolitą....

» W niedzielę 26 marca o godz. 17.15 odbędzie się 183. Poznański Koncert Katedralny „Musica sacra”. Wystąpi m.in. Chór Żeński Akademii Ekonomicznej w Poznaniu Sonantes, który obchodzi 35-lecie swojego istnienia.

» W piątek 31 marca przypada wigilia 350. rocznicy lwowskich ślubów króla Jana Kazimierza, podczas których oddał on w opiekę Matce Bożej całą Rzeczpospolitą. Tego dnia w katedrze odbędzie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.45 zostaną złożone kwiaty na grobach królów polskich; o godz. 18 Mszę św. odprawi bp Grzegorz Balcerek; o godz. 19 rozpocznie się VI Koncert Pieśni Maryjnych. Głównym projektodawcą, organizatorem i wykonawcą jest Chór Koła Śpiewaczego Hejnał Poznań-Starołęka, powstały 17 czerwca 1912 r. i będący najstarszym chórem naszego miasta.

» Tradycyjna poznańska Droga krzyżowa odbędzie się w Wielki Wtorek 11 kwietnia. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 19 przed halą W-3 w Zakładach H. Cegielskiego w Poznaniu (a nie jak błędnie podaliśmy – w farze) i poprowadzi ulicami 28 Czerwca 1956, Wierzbięcie i al. Niepodległości na plac Mickiewicza, przed pomnik Poznańskiego Czerwca. Związkowcy z „Solidarności” przygotowali już sześciometrowy dębowy krzyż, który pojedzie na lawecie w asyście harcerzy z pochodniami. Zostanie on podarowany parafii św. Karola Boromeusza, która ma powstać na os. Pod Lipami w Poznaniu.

» Archidiecezjalna Poradnia Rodzinna (Poznań, ul. Fredry 11) oferuje porady w zakresie: obrona życia (kryzys w rodzinie, problemy z przyjęciem dziecka, trudna ciąża, wsparcie matek), naturalne planowanie rodziny, problemy małżeńskie i wychowawcze, pomoc psychologiczna (problemy osobowości, po stracie dziecka, psychologiczno-seksuologiczna, konsultacje dla osób o odmiennej orientacji seksualnej oraz ich rodzin), pomoc prawna, dyżur duszpasterza. Spotkanie ze specjalistą należy umówić telefonicznie: 0-61-851-90-21 w godz. 11-13 oraz 16-19.
www.dr.archpoznan.org.pl

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki