Logo Przewdonik Katolicki

Śluby Jana Kazimierza

PK
Fot.

Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich organizuje uroczyste obchody związane z 350-leciem ślubów króla Jana Kazimierza złożonych w katedrze lwowskiej przed wizerunkiem Matki Bożej Łaskawej. Z tej okazji w piątek 31 marca o godz. 16.30 w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu (ul. Św. Marcin 80/82, sala 102) odbędzie sie sesja naukowa poświęcona znaczeniu...

Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich organizuje uroczyste obchody związane z 350-leciem ślubów króla Jana Kazimierza złożonych w katedrze lwowskiej przed wizerunkiem Matki Bożej Łaskawej.

Z tej okazji w piątek 31 marca o godz. 16.30 w Centrum Kultury „Zamek” w Poznaniu (ul. Św. Marcin 80/82, sala 102) odbędzie sie sesja naukowa poświęcona znaczeniu ślubów Jana Kazimierza dla Polski oraz historii kultu maryjnego. Wykłady wygłoszą dr Maciej Franz (UAM) i ks. dr Michał Maciołka.

W sobotę 1 kwietnia o godz. 10 w bazylice archikatedralnej w Poznaniu uroczystej Mszy św. będzie przewodniczył arcybiskup metropolita poznański Stanisław Gądecki. Wystąpi Chór Katedralny pod dyrekcją ks. prałata Szymona Daszkiewicza. Po Mszy św. odbędzie się inscenizacja ślubów Jana Kazimierza w wykonaniu aktorów Teatru Nowego w Poznaniu: Marii Rybarczyk i Waldemara Szczepaniaka.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki